SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Kiedy warto wezwać pogotowie kanalizacyjne?

kanalizacja

Czy zdarzyło Ci się kiedyś otworzyć kran i zamiast spodziewanej wody, usłyszeć jedynie bulgoczący dźwięk? A może zauważyłeś niespodziewany wzrost zużycia wody na swoim liczniku? W takich przypadkach z pomocą przychodzi pogotowie kanalizacyjne, które pomaga rozwiązać problemy związane z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Warto wiedzieć, kiedy je wezwać. Zapoznaj się z poniższymi sytuacjami, które mogą wymagać interwencji fachowców.

Zapchana lub uszkodzona rura

Najbardziej oczywistą sytuacją, w której warto wezwać pogotowie kanalizacyjne, jest zapchana rura. Problemy tego rodzaju są niestety dość powszechne i potrafią powodować wiele nieprzyjemności – nie tylko dla domowników, ale także dla sąsiadów. Objawami zapchania rury mogą być trudności z odpływem wody przez zlew lub umywalkę, a także nieprzyjemny zapach w łazience czy kuchni. Próba samodzielnego rozwiązania problemu często kończy się fiaskiem lub jest jedynie chwilowym „załataniem” sytuacji.

Wezwanie specjalistów może pomóc uniknąć poważniejszych awarii oraz uszkodzeń instalacji. Pogotowie kanalizacyjne dysponuje odpowiednimi narzędziami, takimi jak węże do udrażniania rur czy kamerki inspekcyjne, które pozwalają ocenić stan i rodzaj zatoru. W przypadku poważnych niedrożności fachowcy mogą zastosować ciśnieniowe lub mechaniczne metody udrażniania rur, które skutecznie usuną utknięte zanieczyszczenia i przywrócą płynność odpływu.

Niewłaściwa praca wodomierza

Wodomierz to urządzenie mierzące zużycie wody w gospodarstwie domowym. Jeśli zauważysz na nim niepokojące zmiany, takie jak drastyczny wzrost zużycia wody czy nieregularne odczyty, warto wezwać pogotowie kanalizacyjne. Specjaliści zweryfikują działanie urządzenia oraz sprawdzą ewentualne przyczyny nieprawidłowości. Warto pamiętać, że niesprawny wodomierz może prowadzić do zawyżonych rachunków za wodę, a także do problemów z dostawcą usługi. Dlatego im wcześniej zostanie wykryta awaria, tym lepiej dla naszego portfela.

Wycieki z instalacji

Kolejnym powodem, dla którego warto wezwać pogotowie kanalizacyjne, są wycieki z instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wyciek może objawiać się wilgocią na ścianach, suficie czy podłodze, miejscowym zawilgoceniem lub pleśnią, a także nieprzyjemnym zapachem. Warto wiedzieć, że wyciek może mieć różne źródła – od uszkodzonej rury lub armatury, po nieszczelne połączenia czy złą jakość materiałów. Wezwanie pogotowia kanalizacyjnego pozwoli na szybkie zlokalizowanie źródła problemu oraz jego usunięcie.