SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Barierki na balkon – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Barierki na balkon – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Uwielbiasz swój balkon? Kochasz spędzać na nim czas? To jedno z Twoich ulubionych miejsc w całym domu, w którym spędzasz niemal całe dnie w letnie miesiące? A zadbałaś o swoje bezpieczeństwo? Warto pamiętać, że na balkonie powinny być zamontowane barierki, by każdy z domowników mógł czuć się pewnie i stabilnie. Mają one za zadanie zmniejszać ryzyko wypadnięcia z balkonu. Dodatkowo tworzą one ciekawy efekt wizualny. Na rynku dostępne są barierki wykonane z drewna, szkła, stali nierdzewnej i żeliwa. Warto więc dowiedzieć, są jakimi właściwościami wyróżniają się te materiały, a także który z nich jest najlepszy?

Balustrady na balkon ze stali nierdzewnej

Jedne z najczęściej wybieranych są balustrady ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który wyróżnia się odpornością na rdzewienie. Jego niewątpliwym atutem jest to, że nie trzeba go konserwować, a mimo to i tak na długo utrzyma swój nienaganny wygląd. Warto zaznaczyć, że balustrady ze stali nierdzewnej są często minimalistyczne, dzięki czemu pięknie prezentować się będą w domach, które urządzone są w stylu nowoczesnym i klasycznym.

Balustrady na balkon ze szkła

Trendem wnętrzarskim 2020 są balustrady na balkon ze szkła. To niezwykle lekkie i estetyczne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie ciekawego efektu wizualnego na balkonie. Na rynku dostępne są dwa rodzaje szkła stosowane do balustrad. Pierwsze są tańsze i mniej wytrzymałe. Druga opcja jest droższa, ale jednocześnie bardziej bezpieczna i odporna na uszkodzenia. Jedyną wadą barierek szklanych jest to, że bardzo szybko osiadają na ich powierzchni różnego rodzaju zabrudzenia. Trzeba więc o nie często dbać i pielęgnować. Szkło nie wchłania zabrudzeń, dzięki czemu jego czyszczenie jest proste.

Balustrady na balkon z drewna

Popularnym rozwiązaniem są ponadczasowe barierki na balkon z drewna naturalnego. Drewno jest elastyczne, dzięki czemu można w nim tworzyć ciekawe wzory, które efektownie będą prezentować się na tarasie lub balkonie. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie nagrzewa się, dzięki czemu nie trzeba obawiać się poparzenia. Jednak trzeba pielęgnować drewno i co roku je impregnować, by jego jakość się nie zmniejszyła. Jest to koniecznie, ponieważ drewno nie jest odporne na wilgoć i bez odpowiedniej pielęgnacji może zacząć próchnieć, przez co stanie się niestabilnym, a nawet niebezpiecznym elementem wyposażenia.

Wszystkie barierki znajdujące się na liście to sprawdzone rozwiązania, które stosowane są od wielu lat przez profesjonalistów i projektantów wnętrz.