SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jakie płyty wybrać na balkon?

Jakie płyty wybrać na balkon?

Dla wielu osób balkon jest miejscem, w którym można pozwolić sobie na relaks, odpoczynek na świeżym powietrzu i obcowanie na naturą. Jednak nie można zapomnieć, że jest to przestrzeń, która jest szczególnie narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, wysokie temperatury, mórz, deszcz i wiatr. To właśnie dlatego tak wiele osób zastanawia się, jakie płytki wybrać na balkon, by mieć pewność, że ich powierzchnia będzie prezentować się nienagannie przez wiele lat, a co więcej będą one w stanie zadbać o bezpieczeństwo użytkowników?

Jakie właściwości powinny mieć płyty tarasowe i balkonowe?

Zanim pójdziesz do sklepu, by wybrać płytki na balkon, warto dowiedzieć się, jakie powinny mieć one właściwości. Po pierwsze musi to być powierzchnia wytrzymała i trwała, która jest odporna na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Warto zdecydować się na mrozoodporne płytki, które przetrwają każdą zimę. Doskonale sprawdzają się również materiały, które są matowe i antypoślizgowe. Dzięki temu każdy domownik będzie mógł poczuć się bezpiecznie. Takie cechy są szczególnie polecane w domach, w których mieszkają dzieci oraz osoby w podeszłym wieki. Zmniejszają one ryzyko poślizgnięcia się i wywrócenia.

Gres, czy glazura na balkon?

Na rynku pojawiają się różnego rodzaju materiały, które można stosować na zewnętrz. Jeszcze kilka lat temu wiele osób decydowało się na glazurę, jednak jest to materiał słabszy, niż obecnie popularny gres. Glazura doskonale sprawdza się w domu, ale lepiej nie stosować jej na balkonie, ponieważ pod wpływem promieni słonecznych jej kolor może blaknąć. Ma ona gładką powierzchnię, która po deszczu lub mrozie może być ślizga. Lepiej więc zdecydować się na trwalszy gres, który doskonale radzi sobie w trudnych warunkach.

Jakie płytki wybrać na balkon – aranżacja balkonu

Chcesz mieć piękny balkon, którzy będzie urządzony w nowoczesnym i naturalnym stylu? Kochasz egzotyczny design i nietuzinkowe rozwiązania? W takim razie doskonałym wyborem będzie gres w kolorze betonu lub naturalnego marmuru. Takie materiały będą dodawać luksusowego charakteru do tego miejsca, a co więcej sprawią, że nabierze ono wyglądu glamnour. Dla osób, które uwielbiają ponadczasowe i sprawdzone rozwiązania, sprawdzić się może płytka, która kolorem i powierzchnią będzie imitować naturalne drewno.

Na rynku jest wiele produktów, które różnią się od siebie funkcjonalnością, fakturą i kolorami. To sprawia, że można wybrać płytki na balkon, które spełniają wszystkie oczekiwania. Pozwolą one stworzyć miejsce prosto z marzeń.