SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jak remontując dom zadbać o jego ochronę?

ochrona domu

Remontując dom warto zdecydowanie zadbać o zastosowanie takich rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo domowników i ograniczą dostęp do wnętrz osobom obcym. Montaż alarmu, zastosowanie kamer, zakup dobrej klasy drzwi antywłamaniowych – o tym wszystkim zdecydowanie warto pamiętać.

Choć remont domu przeważnie kojarzy się z typowymi pracami dotyczącym np. wyburzeń, wymiany stolarki, nakładania gładzi, remontu łazienki czy układania podłóg, to dokonując prac zdecydowanie warto pamiętać o tym, aby zastosować także rozwiązania, które w znaczący sposób przyczynią się do to tego, że we własnym domu będziemy się czuć bezpiecznie, komfortowo, będziemy mieli pewność, że nasza rodzina oraz nasza prywatność są chronione w sposób prawidłowy. O czym warto pamiętać?

Alarm oraz monitoring domu

Alarm i monitoring domu to zdecydowanie te rozwiązania, które są bardzo popularne. Alarm jest niezastąpiony w momencie, gdy nie ma nas w domu, a chcemy być pewni, że wnętrze jest odpowiednio chronione. Gdy w domu pojawi się intruz, automatycznie wszyscy będą o tym wiedzieć. Również monitoring stanowi bardzo ważny dowód, gdy dojdzie do włamania. Oba rozwiązania mają również działanie typowo prewencyjne.

Zobacz także: http://www.fakteo.pl/gdzie-kupic-drzwi-antywlamaniowe-market-czy-salon-ze-stolarka/

Drzwi antywłamaniowe

Nie da się ukryć, że drzwi antywłamaniowe są tym właśnie rozwiązaniem, które w bardzo skuteczny i przede wszystkim kompleksowy sposób ogranicza dostęp do domu. W połączeniu z odpowiednią stolarką okienną, roletami czy kratownicami, drzwi zewnętrzne mogą być najbardziej skuteczną barierą, która ochroni domowników.

Jakie powinny być drzwi antywłamaniowe? Przede wszystkim muszą:

– mieć odpowiednią klasę antywłamaniową,
– posiadać stabilną ramę oraz skrzydło,
– posiadać odpowiednie okucia, zawiasy, mechanizmy zabezpieczające,
– być odporne na wyważanie, kopanie, rozrywanie, rozcinanie czy rozwiercanie,
– posiadać odpowiednie zaplecze antykorozyjne,
– być łatwe w montażu,
– być łatwe w pielęgnacji.

 

Kratownice bądź rolety zewnętrzne

Kolejna kwestia zdecydowanie dotyczy okien oraz ich zabezpieczenia. Tu mamy do wyboru bardzo eleganckie i popularne kratownice stalowe, a także nowoczesne rolety zewnętrzne. W zależności od możliwości finansowych, a także własnych upodobań powinniśmy rozważyć montaż, gdyż tego rodzaju zabezpieczenie w bardzo dobry sposób może uniemożliwić dostanie się do wewnątrz złodziejom.