SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Oświetlenie tarasu – romantyczne, eleganckie i nowoczesne

Oświetlenie tarasu – romantyczne, eleganckie i nowoczesne

Taras to wyjątkowe miejsce, w którym można się wyciszyć i spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Po zapadnięciu zmroku wcale nie trzeba zamykać się w domu, a warto pooglądać zachody słońca, spadające gwiazdy, czy blask księżyca. Chcąc spędzić chwilę na tarasie wieczorem lub nocą, warto zadbać o to, by zamontowane było na nim dobre oświetlenie, które nie tylko zadba o urokliwą atmosferę, ale przede wszystkim o samopoczucie i zdrowie oczu. Jakie oświetlenie najlepiej wybrać na taras, by osiągnąć efekt romantycznej otoczki? Jakie lampki należy kupić, by stworzyć elegancki taras nocą? A może stawiasz na nowoczesne rozwiązania i szukasz stylowych rozwiązań?

Oświetlenie tarasu – romantyczny wieczór wśród gwiazd

Jesteś fanką romantycznego stylu? Chcesz mieć taras, na którym poczujesz się, jak w romantycznej komedii? W takim razie wybierz oświetlenie, które pomoże Ci osiągnąć ten efekt. Doskonale sprawdzą się małe lampeczki zawieszone na balustradzie. Pięknie prezentować się będą również żarówki na sznurkach, które zawieszone będą między ścianami, tak, by wydawało się, że unoszą się one w powietrzu. Taki rodzaj oświetlenia sprawia, że miejsce to będzie prezentowało się bajecznie i stanie się pełne uroku. Małe światełka będą wyglądać tak, jakby gwiazdy unosiły się tuż nad Twoją głową.

Taras elegancki – jakie oświetlenie wybrać?

Wielbiciele eleganckiego stylu również mogą wybrać dla siebie idealne oświetlenie na taras. Na rynku dostępne są różnego rodzaju lampiony metalowe w czarnym lub białym kolorze. Mogą być one wypełnione lampkami LED, które mają kształt płomienia. Jednak na taras elegancki sprawdzą się również lampiony, które można samemu wypełnić świeczkami. Takie oświetlenie co prawda nie będzie dawało dużo światła, ale stosując świeczki lawendowe, czy dodając do nich olejek cytrusowy można jednocześnie w prosty sposób pozbyć się owadów, takich jak pająki i komary, które są uciążliwe, szczególnie nocą.

Oświetlenie na nowoczesny taras

Pragniesz mieć nowoczesny taras, który będzie prezentował się, jak wyjęty z katalogu wnętrzarskiego z projektami z ostatnich lat? Wybierz oświetlenie LED w ciepłej barwie. Oświetlenie powinno być paskowane i lekkie. W tym sezonie króluje minimalizm, tak więc lepiej unikać dużych lamp, które rzucają się w oczy, a zastąpić je lampkami o prostej formie. Doskonale sprawdzą się paski LED, które przyczepione będą do balustrady i dachu.

Na rynku dostępne są różne rodzaje oświetlenia, więc możesz mieć pewność, że znajdziesz coś idealnego dla siebie.