SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Schody granitowe – 3 korzyści z ich zastosowania we wnętrzu

schody

Schody zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne są przede wszystkim niezbędnym elementem wielopoziomowych domów. Mogą jednak spełniać także funkcję ozdoby, która będzie cieszyć oko domowników przez wiele lat. Wybór schodów granitowych to postawienie na trwałą alternatywę dla pozostałych rozwiązań. Jakie korzyści płyną z zastosowania ich w naszych wnętrzach? Sprawdzamy.

Schody granitowe – wytrzymałość materiału

Schody granitowe w Brzegu powstają z niezwykle trwałego materiału. Swoją wytrzymałość zawdzięcza procesowi produkcji samego granitu. Powstaje on w wyniku zastygnięcia magmy. Wysokie ciśnienie, które występuje głęboko pod powierzchnią ziemi ma tu kluczowe znaczenie. Dzięki temu materiał ten jest niezastąpionym surowcem w wielu dziedzinach wykańczania mieszkań oraz domów.

Mówiąc o schodach, charakteryzują się niezwykłą odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także chemiczne. Zarysowanie ich czy uszczerbienie jest praktycznie niemożliwe. Ich pielęgnacja wszelkimi detergentami również nie jest w stanie zagrozić powierzchni, jak i głębszym warstwom stopni. Podobnie jest w przypadku różnic temperatur czy wymagających warunków atmosferycznych.

Szeroki wybór kolorów i form

Granit jest skałą naturalną, która posiada szeroką gamę barw. Dzięki temu zdobywa uznanie nie tylko w przemyśle pogrzebowym, lecz również we wnętrzach naszych domów. Przeważnie można go spotkać w odcieniach szarości, czerni oraz beżu, jednak występują także odmiany w bardziej wyrazistych barwach.

Posiada on również dwie wersje struktur, które pozwalają na dobór odpowiednich stopni do własnych preferencji. Występują pod postacią gładkich płytek bądź powierzchni nieco bardziej chropowatej. Zabawa formą oraz kolorami w przypadku schodów może sprawić, że będzie to punkt charakterystyczny naszego korytarza.

Dodatkowo, usługi kamieniarskie w Brzegu w swojej ofercie posiadają możliwość rzeźbienia, a nawet grawerowania. Dopasowanie schodów do stylu pomieszczenia jest dzięki temu zdecydowanie prostsze. Dzięki szerokim możliwościom zdobniczym, mogą one nadać niepowtarzalnego stylu.