SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Metamorfoza domku letniskowego – od czego zacząć?

Metamorfoza domku letniskowego

Mieszkańcy większych miast często decydują się na poczynienie ciekawej inwestycji, jaką jest zakup domku letniskowego. Wbrew pozorom nie musi to być ekstremalnie kosztowne przedsięwzięcie, zwłaszcza gdy działka rekreacyjna jest niewielka, a stojący na niej domek ogrodowy wymaga remontu. Okres wiosenno-letni to idealny czas na przeprowadzenie metamorfozy domku letniskowego za miastem. Jak to zrobić?

Remont domku letniskowego: stan techniczny

W pierwszej kolejności należy określić stan techniczny domku letniskowego – dokładne oględziny pomagają nakreślić wstępny plan remontowy, który można później podzielić na kilka etapów według priorytetu. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której domek ogrodowy nie wymaga większej ingerencji, a jedynie niewielkiego odświeżenia, co znacznie przyspiesza możliwość jego swobodnego użytkowania. Niektóre domki letniskowe podlegają jednak konieczności wykonania generalnego remontu czy przeróbek niezbędnych do jego pełnej funkcjonalności, które często wiążą się z koniecznością wynajęcia profesjonalnej firmy remontowej dysponującej odpowiednim sprzętem i wiedzą techniczną.

Remont domku letniskowego: drewniane powierzchnie

Głównym materiałem budowlanym wykorzystywanym do wznoszenia domków wypoczynkowych jest drewno. Drewniane domki mają swój niepowtarzalny klimat, jednak często wymagają kompleksowych prac renowacyjnych. Do tego celu przyda się szlifierka, szpachle do wypełniania drobnych ubytków czy też emulsje zabezpieczające drewno przed nadmierną eksploatacją. W przypadku tych ostatnich warto postawić na jakościowe produkty do malowania drewna, które będą pełnić funkcję impregnacyjne i dekoracyjne. Wysokiej jakości warstwa ochronna pozwoli zapomnieć o kolejnym remoncie na kilka dobrych lat.

Zobacz także: https://deco24.pl/bezpieczna-praca-na-rusztowaniu-najwazniejsze-zasady/

Remont domku letniskowego: renowacja dachu

Dach jest konstrukcją odgrywającą znaczącą rolę w przypadku każdego budynku, niezależnie czy mówimy o domu jednorodzinnym czy domku wypoczynkowym w górach. Dlatego też warto dokonać wszelkich niezbędnych napraw, zwłaszcza gdy stan techniczny więźby dachowej czy poszycia budzi poważne obawy. Prace na wysokościach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego na działkę rekreacyjną warto zabrać ze sobą rusztowanie ramowe, które okazuje się niezawodne nie tylko podczas remontu dachu, ale również malowania elewacji czy innych pracach renowacyjnych. Wysokiej jakości rusztowanie to gwarancja bezpieczeństwa, a także znacznie większego komfortu pracy niż w przypadku tradycyjnej drabiny teleskopowej. Co ważne, z czystym sumieniem można zaopatrzyć się w rusztowania używane, które doskonale spełniają swoje zadanie, a przy tym nie nadszarpują budżetu remontowego. Stabilna konstrukcja rusztowania pozwala skrócić czas trwania remontu, a co za tym idzie – przyspieszyć moment użytkowania domu.