SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Trendy 2020 – jak urządzić balkon w 4 krokach?

Trendy 2020 - jak urządzić balkon w 4 krokach?

W każdym domu lub mieszkaniu powinien znaleźć się piękny i pełen uroku balkon, do którego można udać się po pracy, by odpocząć i nieco relaksować się na świeżym powietrzu. Na balkonie można usiąść z książką lub ulubionym magazynem i kawą pod ręką. To zwykłe, a jednocześnie magiczne miejsce, w którym czas może zwolnić, a Ty wreszcie możesz spędzić czas tylko ze sobą. Trendy wnętrzarskie zmieniają się każdego roku, warto więc nieco zmienić aranżację na swoim balkonie, by prezentował się on nowocześnie i stylowo. Przekonaj się, jak urządzić balkon w czterech krokach.

  1. Stawiaj na dach lub szklane drzwi na balkonie

Na balkonie najczęściej spędza się czas latem i późną wiosną, kiedy temperatury na zewnątrz zaczynają rosnąć i pojawia się coraz więcej słonecznych dni. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że mamy dość różnorodny klimat, który może zmienić słoneczny poranek w deszczowe popołudnie. Jeżeli mimo brzydkiej pogody, nadal chcesz odpocząć na balkonie, to warto zadbać o zadaszenie, a jeżeli dorobienie go nie jest możliwe, to dorób szklane ściany i drzwi, którymi możesz odsłonić się do deszczu.

  1. Podłoga na balkonie

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę w czasie urządzania balkonu, jest podłoga. Są różne materiały, którymi można ją wyłożyć, jednak najlepiej postawić na płytki gresowe. To materiał najwyższej jakości, który wyróżnia się trwałością i odpornością na mróz, słońce, deszcz i inne ciężkie warunki atmosferyczne. Nie można również zapomnieć, że gres ma antypoślizgową powierzchnię, więc możesz poczuć się bezpiecznie w trakcie poruszania się po nim.

  1. Ozdoby na balkonie

Ozdabiając balkon najlepiej postawić na naturalne kwiaty i rośliny. Będą one dodawały uroku do tego miejsca i sprawią, że będzie ono przyciągało do siebie nie tylko pięknym wyglądem, ale również zapachem kwiatów. Wiszące i wysokie doniczki powinny być wypełnione kolorowymi roślinami.

  1. Meble balkonowe – jakie wybrać?

Jeżeli chcesz w pełni korzystać z balkonu, to koniecznie wyposaż go w meble, na którym będziesz mogła odpocząć i spędzić miło czas. Niezbędny jest stół, przy którym zjesz śniadanie, czy kolację. Nie może zabraknąć również krzeseł. Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz pozwolić sobie na hamak.

Jak się okazuje urządzenie balkonu nie musi być takie trudne, jak może się początkowo wydawać. Wystarczy kierować się pewnymi zasadami, by stworzyć miejsce, gdzie każdy z domowników będzie mógł cieszyć się słonecznymi i ciepłymi popołudniami.