SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jak urządzić taras na lato? Najlepsze pomysły z 2020 roku

Pomysły na taras

Zastanawiasz się, jak urządzić taras? Chcesz spędzać na nim swój wolny czas i móc się relaksować na świeżym powietrzu? Pomysłów na urządzenie pokoju tarasowego, jest wiele. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup mebli, dodatków i dekoracji, koniecznie zdecyduj się, w jakim stylu ma być urządzony Twój taras. Istnieje wiele możliwości, a od tego uzależniona jest nie tylko kolorystyka mebli, ale również ich konstrukcja i to z jakich materiałów są one wykonane. Podpowiadamy, jakie style najlepiej sprawdzają się w tej części domu i mieszkań, a także jakich zasad przestrzegać, by zachowało ono swoją funkcjonalność i przestronność.

1. Nowoczesny taras – trendy 2020 roku

Jednym z pomysłów na urządzenie tarasu, jest zainspirowanie się stylem nowoczesnym. Nowoczesny taras powinien być zachowany w stonowanej i nieco surowej kolorystyce. Doskonale sprawdzą się na nim meble, które mają ciemny i nieco tajemniczy kolor. Dodatki powinny być wyraziste, by dobrze komponować się ze wszystkimi bryłami i dodawać energii do przestrzeni. Nowoczesne meble na taras mogą być wykonane z naturalnego drewna lub płyty. Pierwsza opcja jest dość kosztowna, jednak jeżeli dobrze zabezpieczy się drewno, będzie służyć przez dziesiątki lat i nie straci na swoim uroku.

2. Taras w stylu boho – inspiracje 2020 roku

Jednym z trendów 2020 roku, jest wplatanie we wnętrza stylu boho. Jest to ulotna i bardziej delikatna stylistyka. Meble na taras w stylu boho powinny być białe. Doskonałe są również jasne dodatki i akcesoria. W rzeczywistości styl boho unika przetartych szlaków i nie narzuca żadnych zasad. Według tego stylu miejsce to ma być urządzone w taki sposób, by właściciele czuli się w nim swobodnie i komfortowo. Wybierz drewnianą ławeczkę, na której umieścić obicie z białego i delikatnego materiału. Na oknie balkonowym powieś zwiewną zasłonkę lub firankę. Ten styl z pewnością spodoba się wszystkim wielbicielom romantyczności, finezji i zmysłowości.
Możliwości na urządzenie tarasu jest wiele. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie stylu minimalistycznego, który ma w sobie trochę z nowoczesności, ale jest delikatny i mniej wyrazisty. Taras można urządzić w stylu klasycznym. To rozwiązanie dla osób, które lubią proste i sprawdzone rozwiązania.