SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

3 zalety lapisowania zębów

lapisowanie zebow

Lapisowanie zębów to bardzo popularna metoda, która ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się próchnicy na zębach mlecznych. Stosowana jest wtedy, gdy z różnych przyczyn nie ma możliwości przeprowadzenia tradycyjnego leczenia, w tradycyjny sposób. Jest to metoda, dzięki której nasze pociechy zdecydowanie mogą uniknąć bardzo dużej ilości stresu. Lapisowanie zębów nie trwa długo, może być przeprowadzone praktycznie od ręki, daje bardzo dobry efekt. Warto poszukać gabinetu stomatologicznego, gdzie taki zabieg możemy wykonać.

Dbanie o prawidłowy rozwój dzieci obejmuje bardzo szeroki zakres działań, wśród których możemy również wymienić wszystko to, co związane jest z szeroko rozumianą profilaktyką stomatologiczną. To właśnie od niej w dużej mierze zależy to, jakim uśmiechem będzie cię cieszyło nasze dziecko, jak będzie wyglądało, jak szeroko będzie się uśmiechać. Niezwykle ważne jest to, aby uczyć dziecko zaangażowania w codzienną higienę, samemu dawać bardzo dobry przykład, stosować odpowiednie pasty, szczoteczki, płyny do płukania. Dzięki temu na pewno osiągniemy dobry efekt. Bardzo dobra współpraca z takim specjalistą, jakim jest dentysta na pewno również pomoże.

Lapisowanie zębów

W ogół zębów mlecznych zdecydowanie narosło wiele mitów, które przede wszystkim trzeba sprostować. O te zęby musimy jako rodzice bardzo dbać. Niedopuszczalne jest to, aby dziecko miało rozprzestrzeniającą się próchnicę, bardzo duże ubytki, gdyż może to zagrozić jego zdrowiu.

Lapisowanie zębów to oczywiście sposób leczenia ubytków w zębach mlecznych. To bardzo dobra i przede wszystkim atrakcyjna metoda dla metody tradycyjnej. Zęby niejako malowane są specjalnym środkiem – azotanem srebra, który po pierwsze wzmacnia zęby, a po drugie działa bakteriobójczo.

Zobacz także: http://www.wydawnictwo-pentliczek.pl/3-zalety-doswiadczonego-stomatologa-dzieciecego/

3 największe zalety lapisowania zębów

Przede wszystkim jest to zabieg bezbolesny. Co prawda dentysta, np. w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/ będzie musiał po prostu zęby oczyścić, co wiążę się z małym dyskomfortem, to samo nanoszenie preparatu nie jest bolesne.

Po drugie zabieg trwa krótko, nie powoduje u dziecka stresu, nie zniechęca do tego, aby przyjść następnym razem do gabinetu.

Po trzecie lapis jest oczywiście tańszy niż tradycyjne uzupełniania zębów. Działa bakteriobójczo, zabezpieczone w ten sposób zęby będą dużo bardziej odporne na rozwój próchnicy, przy zachowaniu oczywiście wszystkich zasad zdrowej diety, profilaktyki, odpowiednim żywieniu.