SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Aranżacja salonu z białą cegłą na ścianie

Stosowanie białej cegły w aranżacji pomieszczeń to bardzo popularny trend, który doskonale pasuje do wielu wnętrz. Aranżacja z białej cegły jest elegancka, trwała i stylowa, pod warunkiem że zostanie odpowiednio wkomponowana w styl, w jakim zostało urządzone pomieszczenie.

Biała cegła w skandynawskim salonie

Biała cegła jest uniwersalnym materiałem, który można wykorzystać w urządzaniu pomieszczeń w bardzo różnych stylach, zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Biała cegła jest wykorzystywana bardzo często w stylu skandynawskim, w połączeniu z drewnem i pastelową kolorystyką.

Biała cegła w salonie na jednej ze ścian będzie się idealnie prezentowała, gdy pozostałe zostaną pomalowane na jasne barwy takie jak beże, szarości, błękit czy pudrowy róż. Idealnym dopełnieniem aranżacji pomieszczenia będą skandynawskie kinkiety oraz tapicerowane meble w delikatnej kolorystyce.

Biała cegła na ścianie z TV

Ciekawym rozwiązaniem na wkomponowanie białej cegły do salonu jest stworzenie z niej ściany, na której umieszczony zostanie telewizor — sprzęt można powiesić lub ustawić na atrakcyjnie wyglądającym meblu (tu w zależności od aranżacji dobrze sprawdzi się komoda Hubsch lub konsola Hubsch).

Biała cegła doskonale kontrastuje z ciemnym ekranem, a przy okazji będzie stanowiła neutrale tło dla wyświetlanych na telewizorze obrazów. Dla zwiększenia atrakcyjności takiej ściany można zadbać o delikatne oświetlenie ledowe.

Jakie meble będą pasowały do salonu ze ścianą z białej cegły?

Biała cegła to neutralny materiał, uniwersalny, który będzie pasował do wielu różnych stylów. Dlatego też przy ścianie z białej cegły w salonie jest sporo możliwości doboru mebli, które mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i metalu, miękkich tkanin czy materiałów lakierowanych. Jakie meble ustawić w pobliżu ściany z białej cegły? To wszystko zależy od tego, jako efekt chcemy osiągnąć.
Zestawiając meble drewniane ze ścianą w białej cegły, można uzyskać wyrazisty, ozdobny efekt. Takie meble pasują do wielu aranżacji nie tylko pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Z bielą doskonale komponuje się każdy kolor mebli, zarówno matowych, jak i lakierowanych.

Przy ścianie w bieli, wykonanej z chropowatej cegły świetnie będą się prezentowały meble wykonane ze szkła czy płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Takie meble w zestawieniu ze ścianą dadzą nowoczesny efekt glamour. Dobrym dodatkiem do całości mogą być tu również lampy Hubsch.

W zestawieniu z białą ścianą z cegły dobrze prezentują się meble metalowe – to rozwiązanie idealnie sprawdzające się głównie we wnętrzach loftowych i industrialnych.

Biel to uniwersalny kolor, który można łączyć z innymi barwami w swobodny sposób. To daje naprawdę wiele możliwości ciekawych aranżacji, nawet bardzo kolorowych w zestawieniu z białą ścianą wykonaną z cegły.