SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Czy odpowiednie wyposażenie lakierni umożliwi malowanie konstrukcji stalowych?

Firmy, które decydują się na to, aby malować konstrukcje stalowe, powinny zainwestować oczywiście w odpowiedniej jakości wyposażenie, dzięki któremu malowanie będzie perfekcyjne, ekonomiczne, zapewni trwałość powłoki oraz odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i korozję. Wyposażenie lakierni jest istotne, im będzie lepsze, tym oczywiście obniżymy koszty malowania.

Malowanie proszkowe to obecnie jedna z najważniejszych kwestii, którą należy rozstrzygnąć w sytuacji, gdy decydujemy się na remont albo budowę konstrukcji stalowych. Od tego, jak skutecznie i dokładnie naniesiemy powłoki malarskie zależeć będzie to, czy konstrukcja będzie odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak również korozję.

Malowaniem proszkowym zajmują się wyspecjalizowane firmy, które posiadają odpowiednie wyposażenie lakierni, agregaty, wieszaki, elementy podnoszące, elementy maskujące i zabezpieczające.

Jak malować proszkowo?

Proszkowe malowanie to najskuteczniejsza metoda zabezpieczania stali. Wykonywana jest metodą hydrodynamiczną, poprzez zastosowanie agregatu, natrysk. Plusem, który wynika ze stosowania tej metody, jest przede wszystkim to, że malowanie jest o wiele bardziej skuteczne, możemy malować szybciej, jak również oszczędniej, gdyż zużywamy o wiele mniej farby, niż w przypadku tradycyjnej aplikacji farb.

Malowanie proszkowe pozwala również na to, aby pomalować konstrukcje o różnym stopniu skomplikowania.

Zobacz więcej: https://deco24.pl/jak-przygotowac-sie-do-malowania-proszkowego/

Jakie elementy zabezpieczające wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że malowanie proszkowe nie jest łatwym zadaniem, trzeba po pierwsze posiadać odpowiedni sprzęt, po drugie zaś doświadczenie. Trzeba również stosować różnego rodzaju elementy zabezpieczające, które wykonane są między innego z silikonu, gumy, tworzyw sztucznych.

Elementy maskujące i zabezpieczające muszą być odpowiednio proste w montażu i demontażu, być różnorodne, jak również skutecznie chronić na przykład przed przeciekaniem farby. Mogą one służyć między innymi do ochrony gwintów, śrub, uchwytów, elementów mosiężnych, wlotów klimatyzacyjnych czy wentylacyjnych.

Takiego rodzaju wyposażenie lakierni oferuje firma Lapena http://www.lapena.pl/. Mając do dyspozycji zarówno profesjonalne wyposażenie, jak również dobrze przygotowaną konstrukcję, bez problemów pomalujemy praktycznie wszystkie konstrukcje stalowe i zrobimy to dokładnie.