SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Czym charakteryzują się wykładziny homogeniczne?

wykladziny homogeniczne

Wykładziny PCV można podzielić na wykładziny homogeniczne, jak i na wykładziny heterogeniczne. Te pierwsze mają jedną warstwę, a te drugie są wielowarstwowe. Takowe rozwiązanie współcześnie się stosuje w obiektach publicznych. Mowa o zakładach przemysłowych, urzędach, szkołach, czy też ośrodkach zdrowia. Co jeszcze o tego rodzajach wykładzin należy wiedzieć?

Wykładziny homogeniczne i heterogeniczne – czym się one różnią?

W sklepie Presto Tomasz Legierski można znaleźć sporo ciekawych wykładzin. W tym także wykładziny homogeniczne. Niektóre osoby nie są w stanie tego zrozumieć. Osoby te powinny wychodzić od tego, czym się poszczególne wykładziny różnią. Różnica sama w sobie polega na samej strukturze. Wykładziny heterogeniczne składają się zawsze z kilku warstw. Zaś wykładziny homogeniczne składają się tylko i wyłącznie z jednej warstwy.

W przypadku pierwszym materiał się zawsze dzieli na trzy części. Pierwsza z nich to ścieralna powłoka, później do czynienia ma się ze wzorem dekoracyjnym, a warstwa numer trzy, to warstwa przemysłowa. Wykładziny homogeniczne są tylko i wyłącznie zbudowane ze ścieralnej warstwy. Inaczej jest to nazwa użytkowa. Takowa struktura sprawia, że wykładziny te są nieco mniej wytrzymałe od wykładzin heterogenicznych.

Czy wykładziny homogeniczne to dobry pomysł?

Zarówno wykładziny homogeniczne, jak i te heterogeniczne mają pewne zalety, ale także mają swoje wady. Wybór bezpośredniego produktu zależeć powinien od efektu, który się chce uzyskać. Nie bez znaczenia jest także sam rodzaj budynku, w którym będzie miał miejsce montaż.

Co po niektóre jednolite podłogi nie przewodzą prądu. Sprawdzą się w serwerowniach. Nie można tego w żadnym wypadku powiedzieć o wielowarstwowych wersjach. Wykładziny jednorodne są znacznie mniej trwałe. Lepiej je instalować w pomieszczeniach mniej użytkowanych.

Gdy ma się pewnego rodzaju wątpliwości, to warto porozmawiać ze sprzedawcą. Takowy specjalista na pewno doradzi i dzięki temu ze sklepu się wychodzi z wykładziną idealną.