SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Czym są panele fotowoltaiczne i dlaczego warto w nie inwestować?

Montaż paneli fotowoltaicznych to najlepsza rzecz, którą możesz zrobić dla swojego domu. Nie wierzysz? Zaraz wyjaśnię, czym są panele słoneczne i dlaczego warto w nie zainwestować.

Co to są panele fotowoltaiczne?

Panel fotowoltaiczny to urządzenie, które przetwarza promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Składa się on z wielu ogniw słonecznych, które są jak półprzewodniki pozwalające fotonom światła słonecznego wzbudzać elektrony, które następnie przepływają przez panel, zasilając wszystko, do czego jest podłączony – tłumaczy przedsiębiorca, którego jedną z usług jest klimatyzacja w Giżycku. Energia wytworzona przez panel fotowoltaiczny może być wykorzystana do zasilania wszystkiego – od telefonu komórkowego po całe miasto.

Panele fotowoltaiczne są znane już od 1839 r., kiedy to francuski fizyk Alexandre-Edmond Becquerel odkrył efekt fotowoltaiczny w eksperymencie z elektrolizą. Przez wiele lat panele słoneczne były bardzo drogie i nieefektywne, ale w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się tańsze i bardziej wydajne. Między innymi dlatego, obecnie cieszą się tak dużą popularnością.

Dlaczego warto zainstalować panele słoneczne? 3 zalety

Panele słoneczne to przyszłość. Są one nie tylko korzystne dla środowiska, ale także pozwalają na znaczną oszczędność pieniędzy. Eksperci zakładający panele fotowoltaiczne w Giżycku wskazują trzy główne korzyści z zainstalowania paneli słonecznych.

Po pierwsze, przeciwdziałasz zmianom klimatycznym. Gazy cieplarniane, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia, powstają w wyniku spalania paliw kopalnych, takich jak węgiel i ropa naftowa. Inwestując w panele słoneczne i wykorzystując je do zaspokajania potrzeb energetycznych, korzystasz z czystej, zielonej energii. Gdyby wszyscy korzystali z energii słonecznej zamiast z paliw kopalnych, pomoglibyśmy światu w dużo większym stopniu.

Po drugie, w dłuższej perspektywie oszczędzasz pieniądze. Używając tych paneli do produkcji własnej energii elektrycznej, nie będziesz już polegać na elektrowniach węglowych i innych źródłach energii emitujących dwutlenek węgla, aby mieć włączone światło czy działającą lodówkę. W ten sposób znacząco zredukujesz swoje rachunki za prąd.

Po trzecie – i to jest bardzo ważne – panele słoneczne mogą się zwrócić w ciągu zaledwie kilkunastu lat.