SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Dlaczego warto kupić taboret pod prysznic?

Dbanie o higienę jest bardzo ważne i choć kąpiel większości osób kojarzy się z przyjemnością i relaksem, to niestety dla niektórych ludzi ta zwykła codzienna czynność może okazać się sporym wyzwaniem. Niektóre osoby ze względu na swój stan zdrowia nie są, bowiem w stanie samodzielnie skorzystać z kąpieli. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogą mieć duży problem chociażby ze staniem pod prysznicem. Seniorzy czy ludzie z niepełnosprawnością mają jednak szansę na to, aby zyskać większość niezależność. Doskonałym rozwiązaniem dla osób o ograniczonej mobilności jest kąpiel z wykorzystaniem taboretu pod prysznic. Co zatem dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Taboret pod prysznic – przedmiot, który powinna mieć w domu każda osoba z ograniczoną mobilnością

W codziennym dbaniu o higienę osobistą komfort, wygoda i samodzielność są bardzo ważne a taboret pod prysznic to przedmiot, który w tej kwestii jest w stanie znacząco uprościć życie osób niepełnosprawnych, seniorów oraz ich opiekunów. Warto zaznaczyć, że taborety prysznicowe są tworzone w taki sposób, aby były w stanie zapewnić swoim użytkownikom maksimum bezpieczeństwa podczas kąpieli. Ten prosty, a przy tym niezwykle funkcjonalny sprzęt przyda się każdej osobie o obniżonej sprawności ruchowej. Seniorzy czy osoby niepełnosprawne podczas kąpieli mogą korzystać także ze specjalistycznych krzeseł czy foteli prysznicowych, oferta tego typu przedmiotów jest w dzisiejszych czasach naprawdę szeroka, warto jednak zaznaczyć, że to właśnie taborety pod prysznic cieszą się szczególnym zainteresowanie, ponieważ są one lekkie i mobilne. Taboret pod prysznic z powodzeniem można zabrać ze sobą na różnego rodzaju wyjazdy i popyty w szpitalu.

Jaki taboret pod prysznic warto wybrać?

Taboret pod prysznic swoim wyglądem przypomina nieco zwykły taboret, pod względem konstrukcyjnym ma z nim, bowiem wiele wspólnego. Należy jednak zaznaczyć, że taboret pod prysznic jest odporny na korozje, na jego nóżkach znajdują się gumowe nakładki antypoślizgowe, a ponadto posiada otwory, które pomagają przy odprowadzaniu wody z siedziska. Aby komfort kąpieli z wykorzystaniem taboretu prysznicowego mógł być jeszcze wyższy wiele osób chętnie decyduje się na wybór modeli, które posiadają specjalnie wyprofilowane siedzenie. Przy zakupie taboretu pod prysznic zawsze warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich został on wykonany. Praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu taborety prysznicowe, które są produktami medycznymi i posiadają niezbędne certyfikaty zakupimy w sklepie internetowym sklepmedicus.pl. Dostępny jest tu naprawdę szeroki wybór przedmiotów tego typu i są to taborety prysznicowe pochodzące od znanych i cenionych producentów. Odnajdziemy tu zarówno taborety z okrągłym, kwadratowym, jak i wyprofilowanym prostokątnym siedziskiem, taborety ze specjalnymi uchwytami bocznymi, które ułatwiają przenoszenie czy też taborety z funkcją regulacji wysokości siedziska oraz taborety o dużej wytrzymałości (nawet do 150 kg). Warto również dodać, że jakość obsługi klienta w tym sklepie jest na bardzo wysokim poziomie.