SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Do jakich wnętrz pasują schody marmurowe?

schody marmurowe

Każde wnętrze ma swój indywidualny styl i charakter. Dekoracje, meble i elementy wystroju mogą go dodatkowo podkreślić. Istotną częścią każdego dużego domu są schody. Materiał, z jakiego zostaną wykonane, ma ogromny wpływ na całość aranżacji. Do jakich wnętrz będą pasować?  

Do jakiego stylu pasują schody z marmuru?

Wnętrza można urządzić w dowolnym stylu. Musi być dopasowany do preferencji i gustu właścicieli. Ważne, żeby poszczególne elementy dobrze się ze sobą komponowały i tworzyły spójną całość. W przypadku większego, piętrowego domu istotną jego częścią są schody. Muszą być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Należy zadbać o to, żeby materiał, z jakiego będą wykonane, był łatwy w utrzymaniu i odporny na różnego rodzaju zarysowania i urazy mechaniczne. Z tego względu bardzo często wykorzystuje się schody wyrabiane z kamienia. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się marmur lub granit. Marmur, oprócz szerokiej oferty kolorystycznej, ma także charakterystyczne kompozycje z żyłek, które mogą odświeżyć i urozmaicić wnętrze. Schody marmurowe w Gdańsku oraz innych miastach są najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach, gdzie wnętrza urządzane są w minimalistycznym stylu. Dodają całości elegancji i podkreślają wyjątkowy, często oryginalny styl. 

O czym musisz pamiętać, decydując się na schody z kamienia?

Jeśli w trakcie projektowania wnętrza zdecydujesz się na montaż schodów kamiennych, pamiętaj o kilku kwestiach. Najważniejszy jest dobry projekt, wykonany według szczegółowych pomiarów. Da to pewność, że schody będą idealnie dopasowane. Równie ważne jest ich wykonanie. Liczy się precyzja i dokładność. Wszystkie krawędzie powinny być idealnie gładkie i równe. Najlepszą z możliwych opcji jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, np. Kolsen. Kamieniarstwo to ich pasja. Do każdego projektu podchodzą indywidualnie i realizują go ze szczegółową dbałością o wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły.