SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jakie meble wybrać do pokoju niemowlaka?

Meble do pokoju dla dziecka

Wieść o nowym członku rodziny zawsze wprowadza wiele radości w życie kobiety i mężczyzny. Ciąża jest czasem, który zbliża i jednoczy zakochanych, a jednocześnie wprowadza ich w zupełnie nowy etap życia. Przed przyjściem dziecka na świat należy załatwić wiele ważnych spraw. Ważne jest nie tylko kontrolowanie stanu ciężarnej, uczęszczanie na wizyty lekarskie, czy wybranie szpitala i spakowanie torby dla przyszłej mamy i malucha. Konieczne jest również urządzenie pokoju niemowlęcego. Jednak jakie meble muszą znaleźć się w tym pomieszczeniu? Liczy się nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność oraz to, czy są one w pełni bezpieczne dla dziecka.

1. Łóżeczko dla dziecka

W pokoju niemowlaka punktem centralnym będzie łóżeczko. To właśnie w nim najwięcej czasu będzie spędzało dziecko na początku swojego życia. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonane, a także z jakich funkcji się składa. Obecnie na rynku znajdują się łóżeczka niemowlęce wielofunkcyjne z:
szufladą,
obniżanym materacem
wyjmowanymi szczebelkami,
możliwością przekształcenia na tapczanik.

2. Przewijak dla niemowlaka

Dzieci na początku swojego życia głównie jedzą, śpią i trzeba je przewijać. Tak więc kolejnym elementem wyposażenia, który koniecznie musi znaleźć się w tym pomieszczeniu, jest przewijak dla niemowlaka. Na rynku dostępnych wiele rodzajów, dlatego z łatwością można je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Najlepiej sprawdzają się przewijaki, które wyposażone są w półeczki pod spodem, dzięki czemu można w nich układać pieluchy, chusteczki, kremy i pudry do pośladków, które potrzebne są zawsze pod ręką.

3. Komoda pojemna do pokoju niemowlaka

W pokoju niemowlęcym potrzebnych jest wiele akcesoriów nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do pielęgnacji. Trzeba znaleźć mebel, który będzie w stanie to wszystko pomieścić, a co więcej utrzymać w porządku, by znalezienie potrzebnych przedmiotów nie było trudne. Doskonałą propozycją są komody, które wyposażone są w pojemne szuflady. Warto wybierać modele, które mają szuflady umieszczone na kulkowych prowadnicach, dzięki czemu możliwe będzie ich całkowite wysunięcie.

4. Fotel do karmienia

Przez kilkanaście pierwszych miesięcy życia dziecka, wiele kobiet decyduje się na karmienie piersią. Jest to najlepszy sposób na odżywianie dziecka, ponieważ mleko matki jest uznawane za najzdrowsze i bezpieczne. Dla komfortu mamy i dziecka, warto, by w pokoju malucha znalazło się miejsce na fotel do karmienia.
Takie elementy wyposażenia koniecznie powinny znaleźć się w pokoju niemowlaka, by zarówno rodzice, jak i ich pociecha mogła się czuć w nim bezpiecznie i komfortowo.