SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jak zagospodarować przestrzeń w domu na przechowywanie sprzętów sportowych?

sprzet sportowy

Osoby uprawiające różne dyscypliny sportowe z pewnością mierzą się z problemem przechowywania w domu sprzętów sportowych. Często jest to niemałe wyzwanie. Warto wiedzieć o czym pamiętać próbując zagospodarować przestrzeń pod tym kątem i na co zwrócić uwagę. 

Miejsce do przechowywania sprzętu sportowego

W każdym domu oprócz reprezentacyjnych pomieszczeń takich jak np. sypialnia, kuchnia, łazienka czy salony, powinny być wydzielone pomieszczenia, które będą przeznaczone do przechowywania wszelkich sprzętów sportowych. Brak wydzielonych schowków z czasem daje się mocno we znaki. Jeżeli w planie domu nie ma wyznaczonego dodatkowego pomieszczenia, warto pomyśleć o tym jak zagospodarować strych lub piwnicę, aby starczyło tam miejsca dla stosownych sprzętów.

Jak zagospodarować garaż, aby umieścić w nim sprzęt sportowy?

Bardzo często sprzęt sportowy przechowuje się w garażu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. W garażu z pewnością zmieści się nie tylko samochód, ale także rower, pojazdy i akcesoria dla dzieci, różne inne urządzenia, motocykle itd.

W garażu można też zamontować specjalne pułki, na których przechowywane będą drobniejsze sprzęty jak np.  płetwy do nurkowania, piłki, paletki, ochraniacze i inne akcesoria, które można kupić w Decathlonie. Wszystko to warto posegregować tak, aby nie uległo zniszczeniu. Im większy garaż tym jest więcej możliwości. Doskonałym rozwiązaniem są meble ścienne. Pozwalają one zagospodarować przestrzeń do samego sufitu. Innym rozwiązaniem są także maty przylegające, łatwo można na nich powiesić drobniejsze elementy, narzędzia czy przyrządy sportowe.

Taki sposób planowania garażu pozwoli idealnie zagospodarować przestrzeń, zapanować nad bałaganem i zadbać o przejrzystość. Zamiast szukać poszczególnych elementów sprzętu w różnych kątach, można łatwo sięgnąć po to co jest aktualnie potrzebne. Takie rozwiązanie pozwala też uzyskać więcej miejsca w innych pomieszczeniach.

Na drobniejsze elementy dobrze jest wykorzystać specjalne szafki na kółkach, które wbrew pozorom są bardzo pojemne.

Inne rozwiązania na zagospodarowanie przestrzeń na przechowywanie sprzętów sportowych

Jeżeli w garażu nie ma możliwości przechowywania sprzętów sportowych, dobrym rozwiązaniem będzie także zagospodarowanie wszelkich kątów w mieszkaniu, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niepraktyczne i trudne do wykorzystania. Dobrym rozwiązaniem wartym uwagi są wysokie półki pod sufitem. Ich umieszczenie nie zmniejsza funkcjonalności pomieszczenia, a z powodzeniem można tam ustawić pudła ze sprzętem sportowym itd. Sięganie po potrzebne przedmioty będzie bardzo łatwe.

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni, w której przechowywane będą sprzęty sportowe to bardzo ważna kwestia. Nikt nie chce nerwowo biegać po domu i szukać poszczególnych elementów chcąc np. wybrać się na nurkowanie. Wbrew pozorom nawet w niewielkich mieszkaniach można bez problemu wygospodarować potrzebną przestrzeń.