SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Nie tylko sól. Oto skuteczne sposoby na zwalczenie mrówek

mrowki

Pojawienie się mrówek w ogrodzie lub domu to problem, z którym warto jak najszybciej się uporać. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których obecność mrówek jest niepożądana. Jednak jak pozbyć się mrówek? Które metody są najskuteczniejsze, a z których nie warto korzystać? Postaramy się szczegółowo wyjaśnić te kwestie.

Zwalczanie mrówek metodami domowymi i specjalistycznymi

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że zwalczanie mrówek może się odbywać z użyciem domowych sposobów oraz metod specjalistycznych. Fachowe sposoby wykorzystują wyspecjalizowane firmy, stosujące na mrówki faraonki w domu metody o skuteczności potwierdzonej naukowo. Jedną z tych firm jest Stander oferujący usługę zwalczania mrówek.

Niemniej jednak wiele osób twierdzi, że sól na mrówki w ogrodzie, czy mięta zasadzona w domu również skutecznie przepędzają te owady. Jak jest w rzeczywistości? Wiele wskazuje na to, że naturalne metody nigdy nie są odpowiedzią to, jak pozbyć się mrówek raz na zawsze. Niemniej jednak mogą zmniejszyć populację, a w przypadku mrówek w ogrodzie sprawić, że kolonia nieco oddali się od domu. Mimo to warto przedstawić najpopularniejsze domowe metody zwalczania mrówek.

Co na mrówki w ogrodzie – przygotuj wywar z bylicy piołun

Zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na mrówki, spośród wszystkich metod naturalnych, to wywar z bylicy piołunu. Działa on odstraszająco na mrówki, które bardzo szybko zmieniają miejsce położenia. Niestety rozwiązanie to ma też swoje wady. Wywar wyjaławia ziemię, przez co w miejscu jego zastosowania przestają rosnąć rośliny.

Zwalczanie mrówek w domu i ogrodzie – mięta i inne rośliny

Doświadczenie wielu osób wskazuje, że pewną skuteczność wykazuje zwalczanie mrówek poprzez zasadzenie odpowiednich roślin. Prym wiodą: mięta, tymianek i majeranek. Warto również przygotować wywar ze wspomnianych roślin. Niestety jak już wcześniej zaznaczono, podobnie jak sól na mrówki w ogrodzie, wspomniane rośliny zadziałają na mrówki faraonki w domu z ograniczoną skutecznością. Podobnie efektywne są liście pomidora oraz sok z cytryny. Każdą z tych metod warto zastosować w czasie oczekiwania na realizację profesjonalnej usługi likwidacji mrówek.

Skuteczny środek na mrówki, czyli wezwanie fachowców

Chcąc pozbyć się mrówek raz na zawsze, należy wezwać fachowców. Tylko oni dysponują metodami, dzięki którym uda się raz na zawsze zlikwidować całą kolonię. Najczęściej stosowaną metodą na mrówki w domu jest dzisiaj żelowanie.

Trujący żel wabi mrówki, a do tego jest klejący, przez co przenoszony na ciele owadów szybko rozprzestrzenia się wśród wszystkich osobników należących do danej populacji. Ponadto zwalczanie mrówek w domu może również polegać na stosowaniu środków sypkich, zawierających truciznę.

Natomiast w ogrodzie poza wymienionymi metodami, można też zastosować metodę oprysku szczegółowego. Skoncentrowana na wąskim obszarze aplikacja środka trującego w krótkim czasie unicestwia mrówki, które przestają być jakimkolwiek zagrożeniem. To skuteczne rozwiązania, które wielokrotnie pomagały uwolnić się od problemu mrówek w ogrodzie czy w domu.