SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Odgrzybianie klimatyzacji w domu – co warto wiedzieć?

klimatyzacja

Klimatyzacja domowa staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w polskich gospodarstwach domowych, czemu trudno się dziwić. System klimatyzacji okazuje się nieoceniony w upalne dni, a nowoczesne modele urządzeń posiadają szereg funkcji, dzięki którym jakość powietrza w mieszkaniu pozostaje na wysokim poziomie. Jednak aby klimatyzator działał bez zarzutu i nie stanowił zagrożenia dla naszego zdrowia, powinien być regularnie czyszczony i odgrzybiany. Co zatem warto wiedzieć o odgrzybianiu domowej klimatyzacji?

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji – dlaczego tak ważne?

Domowa klimatyzacja to ogromna wygoda, ale jednocześnie również duża odpowiedzialność. Brak regularnej pielęgnacji urządzenia bardzo często skutkuje zagrzybieniem jej wewnętrznych komponentów, o co wbrew pozorom nietrudno. Wilgotne środowisko panujące wewnątrz klimatyzacji to prawdziwy raj nie tylko dla rozwoju grzybów, ale również innych drobnoustrojów, które wdychane wraz z powietrzem mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Warto również wspomnieć, że zanieczyszczony i zagrzybiony klimatyzator nie działa tak wydajnie i efektywnie jak sprawne urządzenie.

Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji

Zaleca się, aby dezynfekcję klimatyzatora przeprowadzać przynajmniej 1-2 razy do roku, dlatego wiele osób poszukuje skutecznych domowych sposobów na czyszczenie i odgrzybianie urządzenia. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do odgrzybiania domowych klimatyzacji na bazie składników o działaniu neutralizującym drobnoustroje i alergeny gromadzące się w jednostce wewnętrznej. Warto wybierać środki w aerozolu, dzięki którym można dotrzeć do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Przed zakupem produktu do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji warto jednak sprawdzić, czy jest on w pełni bezpieczny dla wszystkich domowników, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci czy alergików.

Zobacz także: https://deco24.pl/dom-bez-kotlowni-3-glowne-zalety-posiadania/

Odgrzybianie klimatyzacji w profesjonalnym serwisie

Zoptymalizowanie stanu klimatyzacji na własną rękę może być dość zajmujące, dlatego usunięcie wszelkich zanieczyszczeń oraz mikroorganizmów rozwijających się w urządzeniach klimatyzujących warto powierzyć profesjonalistom. Serwis klimatyzacji https://coldklim.pl/ pozwala przywrócić klimatyzatorom nie tylko nienaganną czystość i sterylność, ale również pozbyć się wszelkich problemów technicznych, które uniemożliwiają użytkowanie klimatyzatora w pełnym zakresie. Warto pamiętać o regularnych przeglądach systemu klimatyzacji – raz w roku to absolutne minimum.