SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Pluskwa domowa – jak pozbyć się niechcianego lokatora?

pluskwy w domu

Pluskwa domowa to niewielkich rozmiarów owad, o którym słyszał chyba każdy. Chociaż powszechnie uważa się, że pluskwy domowe biorą się z brudu – nie jest to do końca prawdą. Jak pozbyć się pluskiew? Gdy zauważymy ich obecność, co wcale nie jest taką prostą sprawą, nie dopuśćmy do rozrostu kolonii pluskiew. Zamiast jednak działać na własną rękę, warto zastosować profesjonalne metody. Fachowe odpluskwianie pozwala na skuteczne zwalczanie szkodników.

Jak wygląda pluskwa domowa?

Pluskwa domowa wygląda bardzo niepozornie. Jej długość to zaledwie kilka milimetrów, ma płaski, nieco owalny kształt ciała i brązowe lub pomarańczowe umaszczenie. Niech nas jednak nie zmylą pozory. Spotkanie pluskwy domowej, nie należy do najmilszej rzeczy w życiu.

To pasożyt, który żywi się krwią ludzi i zwierząt. Te małe stworzenia bardzo szybko mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Niezwykle charakterystyczną cechą pluskwy domowej są także czułki. Pluskwa domowa prowadzi nocny tryb życia. Najbardziej aktywna jest po zmroku, stąd bardzo trudno jest ją wytępić.

W ciągu dnia owad ten przebywa w swoich własnych kryjówkach, do których my jako ludzie mamy utrudniony dostęp. Zazwyczaj są to wszelkie szczeliny i zagłębienia (szczególnie w miejscach, gdzie śpimy). Zwalczanie pluskiew to konieczność, a pomagają w tym specjalistyczne metody stosowane przez profesjonalistów, takich jak Patron Pest. Zatem zaraz po zidentyfikowaniu problemu warto zwrócić się o pomoc do fachowców.

Skąd się biorą pluskwy? Wcale nie z brudu

Skąd się biorą pluskwy, to pytanie, które spędza sen z powiek niejednej osobie, w której mieszkaniu zagościły te szkodniki. Warto podkreślić, że nie ma większego znaczenia, czy nasze mieszkanie jest idealnie czyste, czy mamy zaległości w sprzątaniu. Pluskwa domowa możemy bowiem po prostu przetransportować ze sobą z zewnątrz.

Zwalczanie pluskiew – co trzeba wiedzieć?

Bez względu na to, czy wpisujemy w wyszukiwarkę internetową zwalczanie pluskiew Kielce czy w dowolnym innym mieście, to walka z nimi na własną rękę może być bardzo uciążliwa i czasochłonna. Domowe sposoby raczej nie przynoszą długotrwałego efektu, a jedynie ”zamiatają problem pod dywan”. Jeżeli więc zauważymy na swoim ciele niewielkie, ale za to bardzo swędzące ugryzienia, to jest to znak, że mamy niechcianych lokatorów. Jedynie przeprowadzenie skutecznej dezynsekcji pozwoli zwalczyć pluskwę domową skutecznie.

Zwalczanie pluskiew – sprawdzone metody, jak pozbyć się pluskiew

Usuwanie tych insektów profesjonalnymi metodami przynosi najlepsze i najszybsze efekty. Do najczęściej stosowanych metod należą:

  • opryskiwanie powierzchni przy użyciu różnych cieczy bądź gazów (fumigacja, użycie opryskiwaczy ciśnieniowych),

  • wykorzystanie gorącej mgły lub oparów suchego lodu,

  • zamgławianie ULV, czyli generowanie niewielkich kropelek suchej mgły ze środkiem owadobójczym,

  • wykorzystanie specjalnego lepu na pluskwy domowe,

  • sprayowanie owadów biegających,

  • wygrzewanie lub wymrażanie pasożytów,

  • dezynsekcja żelowa.

Każda z wymienionych powyżej metod jest skuteczna. O wyborze sposobu zwalczania pluskiew powinni decydować profesjonaliści. To oni są w stanie najlepiej dobrać ją do danej sytuacji.