SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Rozkładana sofa jednoosobowa – jak wybrać najlepszy model?

komfort wypoczynku

Sofy jednoosobowe to meble wypoczynkowe, które najczęściej wyposażone są w funkcję rozkładania, dzięki czemu nadają się do używania także jako łóżko. Jak wybrać najlepszą sofę jednoosobową? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Sofa jednoosobowa – kiedy warto ją kupić?

Mebel jak sofa jednoosobowa ma bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzi się zawsze wtedy, gdy celem jest oszczędność miejsca i jednoczesne zapewnienie komfortu wypoczynku w ciasnym pomieszczeniu.

Zazwyczaj jednoosobowe sofy rozkładane są umieszczane w pokojach dziecięcych oraz w pokojach nastolatków, gdzie służą one również jako łóżka. Można jednak wykorzystać je także w innych pomieszczeniach – w gabinecie, sypialni, salonie.

Jak wybrać dobrą sofę jednoosobową?

W sklepach meblowych można znaleźć szeroką gamę sof jednoosobowych. Czym warto kierować się przy zakupie tego typu mebli? Poniżej znajdziesz najważniejsze parametry, na które należy zwrócić wtedy uwagę!

1. Rozmiar

Sofa powinna być przede wszystkim dopasowana do miejsca, w którym planujemy ją ustawić, dlatego też należy wcześniej zmierzyć je i porównać je z wymiarami sofy złożonej oraz po rozłożeniu.

Dzięki dokładnym pomiarom można uniknąć sytuacji, gdy mebel będzie zbyt duży albo też mógłby być większy, aby zapewnić większy komfort wypoczynku.

2. Wypełnienie

Aby sofa jednoosobowa była wygodna, warto zdecydować się na model ze sprężynami. Dzięki temu nie tylko będzie bardziej komfortowa, ale także trwalsza od sofy, która wykorzystuje wyłącznie samą piankę.

Duże znaczenie ma także typ pianki. Najlepiej poszukiwać modeli z wyższej jakości piankami o większej gęstości. Te najtańsze szybko się wygniatają i powodują dyskomfort.

3. Sposób rozkładania

Najwygodniejsze jest rozkładanie, w którym przód sofy wyciągany jest do przodu, natomiast jego pozostałe elementy są układane w wolnej przestrzeni. Podobny sposób rozkładana jest stosowany w przypadku kanap i narożników.

Tańsze sofy często mają rozkładanie harmonijkowe, w którym każdy z elementów połączony jest częścią materiału. Są one układane na sobie, a przy rozkładaniu każdy z elementów należy zdjąć i rozłożyć na podłodze.

4. Tkanina obiciowa

Ma ona wpływ na komfort korzystania z sofy oraz na jego wygląd. Najlepiej, aby sofa jednoosobowa wpisywała się w aranżację wnętrza.

Wielu producentów sof daje możliwość wyboru materiału obiciowego, którym mebel będzie wykończony.

5. Dodatkowe elementy

Pojemnik na pościel, dzięki niemu można łatwiej przechowywać pościel wewnątrz sofy, wygodne tapicerowane podłokietniki, dodatkowe poduszki.