SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Wersalka, czy narożnik – co lepiej sprawdzi się w salonie

Wersalka, czy narożnik – co lepiej sprawdzi się w salonie

Salon to pomieszczenie, w którym każdy chce pozwolić sobie na relaks. Jednak do odpoczynku niezbędne są meble tapicerowane, które będą w stanie zagwarantować najwyższy komfort i wygodę w trakcie użytkowania. Warto więc zastanowić się, co lepiej sprawdzi się w pokoju dziennym? Do najczęściej wybieranych produktów należą wersalki i narożniki. Jaki model sprawdzi się lepiej? Czym się od siebie różnią? Jak dopasować bryły do wystroju wnętrz? Przekonaj się, jak wybrać meble do pokoju wypoczynkowego.

Wersalka – ponadczasowe meble tapicerowane

Wersalki zaliczane są do mebli tapicerowanych, które dostępne są z możliwością rozłożenia. Wybierając tego rodzaju meble zyskujesz nie tylko miejsce do wypoczynku, by dekoracyjną bryłę do salonu, ale również praktyczne łóżko dla gości. Wersalki są doskonałym rozwiązaniem do małych mieszkań, gdzie nie ma miejsca na oddzielną sypialnie. W ciągu dnia pokój wypoczynkowy może pełnić rolę reprezentacyjną i być miejscem, gdzie można przyjmować gości i oglądać telewizję. Wieczorem pomieszczenie to przemienić się może w uroczą i przytulną sypialnię. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele mebli tego rodzaju. Najczęściej wybierane są wersalki dwuosobowe. Bardzo często są one wyposażone w szufladę na pościel, w którym zmieszczą się koce, poduszki i kołdra. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy mebel ten ma wyjmowane boki. Jeżeli nie to, w nocy może to być prawdziwa udręka dla osób wysokich, które nie będą mogły się swobodnie rozłożyć na posłaniu.

Nowoczesne narożniki do salonu

Narożniki do pokoju dziennego często wzbudzają niechęć u wielu osób. Zdaniem niektórych, nie prezentują się one tak elegancko i stylowo, jak sofy, czy wersalki. Mimo swojej funkcjonalności, uważane są za meble mało praktyczne, ponieważ trudno dopasować je do salonu. Czy taka jest prawa? W sklepach dostępne są narożniki w wielu rozmiarach. Można więc z łatwością wybrać model mniejszy, który nie zabiera za dużo miejsca, a nadal zapewnia wystarczająco dużo przestrzeni do odpoczynku. Obecnie wiele mebli tapicerowanych z tego rodzaju jest rozkładana i wyposażona w pojemnik na pościel. Tak więc dopasować je można do pomieszczeń, które pełnią rolę pokoju wypoczynkowego i sypialnianego.

Jak się okazuje wybór jest szeroki, a każde rozwiązanie ma swoje określone wady i zalety. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze do salonu – narożnik, czy wersalka? Tak naprawdę najwięcej zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.