SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

„Wiper” – model odpływu, który zaprowadzi porządek w Twojej łazience

odplyw lazienka

Nie musisz już martwić się nagromadzoną wodą po wzięciu prysznica. Jeżeli chcesz wyeliminować ryzyko zalania oraz usunąć brzydki zapach zastałej wody w łazience koniecznie zamontuj odpływ „Wiper”! Sprawdź, co to za urządzenie i dlaczego warto je zamontować w prysznicu bez brodzika.

Wiper to wysokiej klasy odpływ liniowy do odprowadzania wody – niezwykle estetyczna rynienka, która jest wykonana ze stali nierdzewnej. Urządzenie sprawdza się szczególnie tam, gdzie nie ma standardowego brodzika. Jeśli zastosujesz je w łazience, możesz zrezygnować z progu u wejścia do kabiny lub kopertowego spadku w jej wnętrzu.

Jak montować „Wiper” prysznicowy?

Instalacja wymaga precyzji, dlatego prace należy powierzyć doświadczonemu fachowcowi. Trudność sprawia uzyskanie szczelności połączeń. Jeśli jednak chcesz sprostać wyzwaniu, najpierw wyznacz poziom podłogi brodzika w miejscu usadowienia rynienki, ale z uwzględnieniem spadku. A następnie:

  • rynienkę podłącz do kanalizacji i ustaw tak, by jej górna krawędź znajdowała się 1 milimetr poniżej podłogi,
  • potem zalej ją zaprawą do posadzek do wysokości kołnierza rynienki,
  • powierzchnię kołnierza oraz otaczającą go posadzkę pokryj folią izolacyjną w płynie,
  • na rozprowadzoną folię naklej elastyczny mankiet uszczelniający, a powierzchnię całego brodzika wraz z mankietem pokryj folią w płynie i odczekaj według zaleceń producenta,
  • przyklej teraz warstwę gresu lub terakoty,
  • odklej folię zabezpieczającą i przetrzyj powierzchnię stali ściereczką,
  • naklej na kratkę wybraną warstwę.

Gotowe! Możesz cieszyć się innowacyjnym systemem liniowego odprowadzania wody!

Z jakimi brodzikami łączyć „Wiper”?

To nowoczesna armatura, która ma elegancki charakter. Rynienka jest praktycznie niezauważalna w podłodze kabiny, dlatego dobrze będzie łączyła z minimalistycznymi i geometrycznymi kabinami, które mają postać jednej, transparentnej szyby. Dobry duet będzie tworzył „Wiper” zarówno z gresową, jak i marmurową powierzchnią posadzki. Idealnie wpisuje się także w styl industrialnych łazienek, w których dominuje betonowa struktura. Jego stalowy odcień dobrze będzie współgrał zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi tonacjami posadzkowych płytek.

Uniwersalność „Wipera” – gdzie jeszcze można go używać?

Urządzenie jest na tyle ponadczasowe, że można je montować zarówno w małej, jak i dużej łazience – wybierasz tylko odpowiednią długość listwy. Doskonale sprawdzi się nie tylko w domowych prysznicach, ale przede wszystkim hotelowych, ponieważ chroni przed zalaniem. Odpływ montuje się nie tylko w podłodze, ale także w ścianie, jeśli ma takie przeznaczenie. Produkt dobrze odprowadzi wodę nie tylko wewnątrz pomieszczeń np. w piwnicy, ale także poza budynkiem, jeśli masz zewnętrzny prysznic w ogrodzie. Wybierz odpowiedni model „Wipera” oraz pasujące do niego płytki łazienkowe i twórz komfortowe, oraz modne wnętrza ze stylowym prysznicem!