SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Żaluzje aluminiowe na wymiar – hit czy kit?

okna

Żaluzje aluminiowe nie są ostatnim krzykiem mody. Okazuje się jednak, że wcale nie oznacza to konieczności ich natychmiastowego skreślania w naszych oczach!

Żaluzje aluminiowe – czym dokładnie się charakteryzują?

Moda zmienia się niezwykle szybko, a architektura wnętrz również nie stoi w miejscu. Co rusz pojawiają się w niej nowe nurty, zaś poprzednie rozwiązania powoli odchodzą najczęściej do lamusa. Czy to jednak oznacza, że mniej doceniane obecnie rozwiązania nie są w stanie się w żadnym przypadku sprawdzić? Absolutnie nie! Bardzo dobrym przykładem będą tutaj chociażby żaluzje aluminiowe na wymiar. Niektórzy są zdania, że ten typ osłon na okna dawno już wypadł z mody i choć rzeczywiście spotykamy je coraz rzadziej, wcale nie oznacza to, że są one tak naprawdę całkowicie bezużyteczne. Nadal bowiem ten typ żaluzji może okazać się wyjątkowo przydatne. Aluminiowe lamele wcale nie muszą oznaczać kiczu, jeżeli odpowiednio je dobierzemy.

Zalety i wady żaluzji aluminiowych

Dlaczego warto postawić na żaluzje aluminiowe? Przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość materiału – aluminium nie podlega rdzewieniu, a także jest dość wytrzymałe przy swojej równoczesnej lekkości. Lepiej również pochłaniają światło, jeżeli oczywiście ustawimy lamele w pozycji poziomej. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie problemem jest wysoka wilgotność powietrza. Dodatkowo świetnie komponują się z innymi systemami, takimi jak rolety plisowane na wymiar. Co może zaś odrzucać w żaluzjach aluminiowych? Wiele modeli cechuje się surowym wyglądem, który jednak można w odpowiedni sposób obrócić w zaletę. Dodatkowo nie są dobrą termoizolacją – chronią one jedynie przed światłem, nie przed temperaturą.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w żaluzje aluminiowe na wymiar?

Przeanalizowałeś plusy i minusy wyboru żaluzji aluminiowych i ostatecznie chcesz na nie postawić? Najlepiej jest oczywiście dobrać odpowiednie rozwiązanie na wymiar. W tym celu zdecydowanie warto jest się zwrócić do producenta tego typu produktów.