SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

3 sposoby na spokój i prywatność w ogrodzie

Ogrodzenie ogrodu

Ogród jest zdecydowanie tym miejscem, gdzie cała rodzina może się zrelaksować, odpocząć od obowiązków, bawić się lub spotkać ze znajomymi. W tym celu warto postarać się o prawidłową aranżację tego miejsca. Trzeba również zadbać o prywatność.


Nowoczesny, przestronny, dobrze zaaranżowany dom zapewni maksymalny komfort mieszkania, natomiast ogród jest jego dopełnieniem, miejscem, w którym możemy odpocząć, urządzić grilla, pobawić się z dziećmi. To miejsce, gdzie czas w ciekawy sposób spędzą zarówno dzieci, jak również dorośli.

Ważne jest to, aby w ogrodzie, który aranżujemy była zapewniona zarówno strefa roślinna, która będzie cieszyć oko, jak również strefa relaksacyjna, gdzie będzie znajdowała się altana, grill, meble ogrodowe, a także wyposażenie dla dzieci, jak piaskownica, basen, huśtawka czy trampolina. Gdy będziemy mieli zapewnioną strefę relaksu, warto pomyśleć o prywatności. Tu można zastosować przesłony do ogrodzeń panelowych.

1. Inwestuj w odpowiednie wyposażenie

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakich rozmiarów mamy ogród i na czym nam zależy. Niezależnie od upodobań w przydomowym ogrodzenie powinny być meble, które umożliwią swobodny odpoczynek, a także meble użytkowe, jak stół, krzesła (oraz parasol). Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście altana, która pomieści wszystko to, co służy wypoczynkowi i jedzeniu. Dla wielu osób nieodłącznym elementem wyposażenia ogrodu jest grill.

Zobacz także: http://wmediach.pl/co-zrobic-aby-chronic-prywatnosc-na-dzialce/

2. Strefa dla najmłodszych

Dzieci kochają przebywać w ogrodzie, zwłaszcza wtedy, gdy mają ku temu powody. Latem, gdy jest wysoka temperatura komfort zapewni basen, a także plac zabaw, piaskownica, trampolina czy domki ogrodowe. Dzieci muszą mieć zapewnione swoje miejsce w ogrodzie, wtedy będą miały możliwość aktywnej zabawy.

3. Zapewnienie prywatności

Nikt z nas nie lubi być podglądany, nie ważne czy w domu czy w ogrodzie, dlatego wszystkie formy, które pozwolą na zwiększenie prywatności i ograniczenie są jak najbardziej godne pochwały. Bardzo dużą popularnością cieszą się przesłony na ogrodzenia panelowe, które można montować w różnym miejscu i praktycznie ograniczyć wgląd na działkę. Główną zaletą przesłon jest trwałość materiału, odporność na promieniowanie UV, utratę koloru i uszkodzenia mechaniczne. Raz zamontowane będą idealnie spełniać swoją rolę przez wiele lat.