SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Aranżacja salonu z jadalnią – na co zwracać uwagę?

aranżacja

Posiadanie oddzielnego pomieszczenia na posiłek jest luksusem, dla wielu nie osiągalnym. Musimy więc podjąć wysiłek, aby kuchnia stała się czymś atrakcyjnym w naszym mieszkaniu, rozpocząć przebudowę i zaprojektować jadalnię, która stanie się ozdobą naszego domu.

Łączenie przestrzeni

Układ taki jest połączeniem jadalni i salonu gościnnego. Kluczowym punktem w projektowaniu jadalni jest stworzenie prawdziwie harmonijnej przestrzeni. Jadalnia w apartamencie może być zaaranżowana, w pomieszczeniach połączonych z kuchnią lub w specjalnie wydzielonym pokoju w domu. Powinna cechować się ogólną atmosferą spokoju, komfortu i przytulności – tylko w tym przypadku nowo powstała przestrzeń stanie się ulubionym miejscem spotkań dla wszystkich domowników. Aby poradzić sobie z tym zadaniem, będziesz musiał podjąć wysiłek projektu przyszłej jadalni: wypełnić wystrój nietrywialnymi akcesoriami, zapełnić przestrzeń oryginalnymi meblami, a także pomyśleć nad odpowiednim oświetleniem kuchni i jadalni – > ardant.pl

Podstawowe zasady projektowania

Projektowi jadalni stawiane są następujące wymagania:

Dużo miejsca. Pokój musi być spory, aby pomieścić wszystkich członków rodziny i gości, którzy przybyli.

Funkcjonalność.

Zorganizowanie i oddzielenie od siebie stref odpoczynku i spożywania posiłków

Poczucie komfortu, czyli uwzględnienie życzeń i potrzeb wszystkich członków rodziny.

Powierzchnia ścian może zostać pokryta naturalnym, nieprzetworzonym tynkiem. Można ją też ułożyć we fragmentach mozaiki lub ozdobić majoliką. Podłogi w salonie jadalni mogą być wyłożone parkietem, płytkami ceramicznymi, płytkami granitowymi, stylizowanym kamieniem lub drewnem oraz laminatem. Wystrój mogą stanowić meble wykonane z naturalnego drewna i tapicerki.

Specyficzny projekt jadalni

W projektowaniu salonu z jadalnią trzeba uwzględnić nie tylko przytulne miejsce na rodzinne posiłki, ale także stworzyć przyjemną atmosferę dla gości i spotkania z przyjaciółmi

Bardzo pomocne w tworzeniu wnętrza jest wysokiej jakości oświetlenie pomieszczenia. Sufity wielopoziomowe można wyposażyć w reflektory lub wbudowane oświetlenie. Nad salonem gościnnym i jadalnią mogą wisieć lampy lub żyrandole. Nie zapomnij o naturalnym świetle. Strefa okienna będzie dobrym miejscem do umieszczenia tam stołu.

Jak ozdobić wnętrze

Łącząc salon z jadalnią, należy pomyśleć o tym, jak sprawić, by powiększony pokój był wygodny i wielofunkcyjny Zastosowanie w projekcie wielokolorowych materiałów pozwala znaleźć udane kombinacje wykończenia pomieszczenia, a tym samym podzielić przestrzeń na strefy.

Ponieważ kuchnia to pomieszczenie, które wymaga regularnego sprzątania i mycia, lepiej jest ozdobić go w płytki lub zmywalne tapety, ale jadalnia będzie wymagać materiałów, które tworzą komfort i estetykę. Tutaj sprawdzą się farby i tkaniny a także dywany.

Połączenie jadalni i salonu będzie niezwykle wygodną opcją, ponieważ w tym przypadku można szybko przejść po kolacji do kąciku odpoczynku. Oddzielać te części pokoju mogą lekkie przepierzenia, które stają się dodatkowym wystrojem lub meble, które wypełnią cały pokój . Oprócz obowiązkowych mebli do takich pomieszczeń jak kredens, szafa, stół, krzesła itp., w projektowaniu salonu z jadalnią sprawdzi się miękki narożnik, telewizor z dużym ekranem, kącik ze sprzętem muzycznym. Są to rzeczy, które nadają atmosferze pomieszczenia przytulność i sprzyjają relaksowi.

Kolory w jadalni

Obszar ten warto wyróżnić na zasadzie kontrastu od pozostałych części mieszkalnych. Wystarczy ścianę znajdującą się bezpośrednio przy stole pomalować na ciemniejszy lub żywy, energetyzujący kolor, przy zachowaniu stonowanych odcieni na pozostałych powierzchniach. Doskonałym pomysłem będzie obrus na stole w pastelowych fioletach, a na nim biała zastawa stołowa. W tym wypadku dobrze skomponują się z resztą szare szafki kuchenne. Jeśli zdecydujesz się na neutralne kolory warto umieścić na ścianach jadalni akcenty w postaci zegara ściennego lub plakatów w dobranych kolorystycznie ramkach.

Prawidłowe zagospodarowanie przestrzenne stanowi o udanym projekcie

Głównym punktem tworzenia kompleksowego wnętrza w pomieszczeniu centralnym będzie podział jego obszaru na części funkcjonalne. Jadalnia i salon powinny być jasno wizualizowane. Absolutnie nieodpowiednio w projektowaniu jadalni będzie wyglądać próba połączenia stylu Prowansji z pop-art. Dlatego należy skupić się na wykończeniu, postawić na jedność rozwiązań stylu i utrzymać równowagę między strefami.

Wnioski

Projekt jadalni w salonie, ze względu na funkcjonalną złożoność pomieszczenia, zawsze zamienia się w ekscytującą aktywność, która wymaga kreatywnego podejścia. Rozwiń pole wyobraźni, zdaj się na uczucia i intuicję a zaaranżowany odpowiednio salon z jadalnią stanie się ulubionym miejscem dla wszystkich członków gospodarstwa domowego!