SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Ciekawy punkt na turystycznej mapie Polski? Sprawdźcie Białkę Tatrzańską!

wycieczki

Planujesz ferie z rodziną i zastanawiasz się, co w tym roku wybrać? Gdzie pojechać, by aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu? Pandemia wpłynęła także na nasze poczucie bezpieczeństwa i sprawiła, że potrzebujemy wytchnienia i bliskości natury. Wyjazd do Białki Tatrzańskiej może okazać się idealnym rozwiązaniem. Dlaczego?

Gdzie na wyjazd w góry?

Jeśli planujemy wyjazd zimową porą, to tylko w góry. Tatry są piękne i zachwycają widokami. Niezależnie od tego czy zaprawieni z nas piechurzy, czy też lubimy degustować regionalne dania, patrząc na roztaczający się przed nami widok ośnieżonych gór. To doskonała propozycja wyjazdowa także dla fanów zimowego szaleństwa, a Białka Tatrzańska może zaoferować tutaj bardzo dużo — mówi Paweł Dziubasik, współwłaściciel Resortu Bania.

Białka Tatrzańska jest doskonałą lokalizacją i bazą wypadową dla osób, które planują dużo zwiedzać i chcą wybrać się w miejsce, w którego pobliżu znajdują się również inne ciekawe miejsca. Mając niedaleko Bukowinę i Zakopane, jesteśmy w sercu tatrzańskiej turystyki, mając do dyspozycji stoki, atrakcje dla dużych i małych, a także pyszne góralskie jadło!

Dlaczego warto pojechać do Białki Tatrzańskiej?

Ta malownicza wioska znajduje się na Podhalu. Całkiem niedaleko od Zakopanego. Odległość od zimowej stolicy Polski to zaledwie 20 km. W Białce Tatrzańskiej jest wiele atrakcji dla całej rodziny. Można tam spędzać czas aktywnie, ale również relaksując się w ośrodkach wypoczynkowych.

Atrakcje w Białce Tatrzańskiej

Jadąc na Podhale, pamiętajmy, że możemy nie tylko zjeżdżać na nartach ze stoków o różnym stopniu trudności, ale to także poznać tamtejsze regionalne specjały, a także poczuć wyjątkowy klimat góralskiego stylu życia.

Chcąc postawić w pierwszej kolejności na wypoczynek, możemy skorzystać z dobroczynnych kąpieli w basenach termalnych. Białka Tatrzańska to także miejsce, w którym można zwiedzać urokliwe miejsca. Jednym z nich jest kościół św. Szymona i Judy Tadeusza, w którym wyeksponowane są narzędzia rolnicze Podhala. Co warto podkreślić, kościółek znajduje się na liście małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.

Aktywne spędzanie czasu na Podhalu

Z Białki Tatrzańskiej można szybko dojechać do Zakopanego lub Bukowiny Tatrzańskiej. W Białce znajdziemy dużo wyciągów narciarskich: zarówno orczyków jak i tych krzesełkowych. Dzięki temu możliwe jest aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu przez cały dzień z rodziną.

Odwiedzając Białkę Tatrzańską w zimie, pamiętajmy także o innych atrakcjach. Doskonałym czasem wspólnej do zabawy okaże się kulig z pochodniami. To zdecydowanie zintegruje nas z lokalną społecznością i pozwoli intensywniej poczuć góralski klimat.

Góry to także pyszne jedzenie. Sięgajmy po lokalne specjały, racząc się wyśmienitymi kwaśnicami, oscypkami i pysznymi pieczeniami. Tradycyjne i regionalne potrawy pozwolą nam na długo zapamiętać region i uczynią nasz pobyt wyjątkowym.