SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Drzwi do mieszkania – czym się kierować przy ich wyborze?

drzwi wewnetrzne

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych jest bardzo ważny. Stanowią one granicę między naszym przytulnym wnętrzem a światem zewnętrznym. Czym kierować się przy wyborze drzwi? Na jakie drzwi postawić? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Czym kierować się przy wyborze drzwi?

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku znajdują się na klatce schodowej, która jest pełna różnorodnych odgłosów. Mają nas odciąć od kroków i rozmów sąsiadów, dzieci biegających po schodach czy szczekających psów. Dlatego też, drzwi w Tomaszowie Mazowieckim powinny mieć dobrą izolację akustyczną. Dzięki niej, po zamknięciu drzwi, zostawimy cały zewnętrzny świat za nami. Warto sprawdzić współczynnik RW, im wyższy, tym drzwi lepiej tłumią hałas. Najlepiej jeśli drzwi charakteryzują się Rw nie niższym niż 27 dB.

Kolejnym ważnym parametrem przy zakupie drzwi jest klasa mechaniczna. Drzwi otwieramy i zamykamy kilkanaście razy dziennie. Dlatego też klasa mechaniczna drzwi powinna wahać się między 3 a 4. Wówczas będziemy mieli pewność, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Mieszkanie jest naszym azylem i nie chcemy, aby nikt nie powołany się do niego dostał. Dlatego też warto wybierać drzwi antywłamaniowe. Warto zapytać o certyfikat to poświadczający.

Drzwi wewnętrzne – jak wybrać?

Oprócz wyboru drzwi do mieszkania, warto przemyśleć także wybór drzwi wewnętrznych. Dla wielu osób może to stanowić nie lada wyzwanie. Drzwi wewnętrzne w Tomaszowie Mazowieckim powinny być estetycznym dopełnieniem każdego wnętrza i pasować do całości aranżacyjne. Wybierając drzwi musimy wziąć pod uwagę nie tylko wizualne efekty, ale również parametry. Dobierając drzwi do mieszkania warto zwrócić uwagę na rozmiar, liczbę zawiasów, a także izolację cieplną i akustyczną. W przypadku słano oświetlonych wnętrz, warto postawić na drzwi wewnętrzne z dodatkowym oszkleniem.

Wygląd drzwi jest również ważny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi w różnych kolorach. I choć niesłabnącą popularnością cieszą się białe drzwi, warto kolor dobrać do całości aranżacji mieszkania.