SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jak dopasować lampy do wnętrz?

Jak dopasować lampy do wnętrz?

Urządzanie salonu to nie tylko dobieranie kolorów ścian, mebli, czy dodatków. To przede wszystkim oświetlenie, które wpływa na to, jak funkcjonujemy w domu po zapadnięciu zmroku. To właśnie światło ma znaczenie i decyduje o tym, jaka atmosfera panuje w danym pomieszczeniu. Przekonaj się więc, jak należy dobrać lampy do pokoju dziennego, by było to pomieszczenie, w którym każdy z domowników poczuje się komfortowo.

Niskie pomieszczenia – jakie oświetlenie wybrać?

Zanim zdecydujesz się na kupienie pięknych i ozdobnych dużych żyrandoli do pokoju dziennego, sprawdź, czy to rozwiązanie w ogóle sprawdzi się w Twoim domu. Pomieszczenia z nisko osadzonym sufitem mogą być problematyczne. Dobrane do nich oświetlenie nie można zabierać za dużo miejsca. Nie może być wiszące, ponieważ wyżsi domownicy mogą zahaczać o nie głową. Doskonale natomiast sprawdzą się plafony wpuszczane w sufit, które przylegają do jego powierzchni, dzięki czemu dokładnie oświetlają wnętrze, a co więcej nie zajmują wiele miejsca. To rozwiązanie pasuje do salonów, które urządzone są w stylu nowoczesnym i eleganckim.

Żyrandole wiszące – ponadczasowe oświetlenie do salonu

Żyrandole to oświetlenie, które stosowane jest już od wielu lat. Najczęściej wybiera się je do kuchni, jadalni i pokoju dziennego. To lampy, które nadają się do dużych pomieszczeń z wysoko osadzonym sufitem. Na rynku dostępne są różne rodzaje żyrandoli. To nowoczesne bryły, diamentowe lampy, a także geometryczne formy, które są nie tylko praktycznym elementem, ale również dekoracją, która odmienia wygląd wnętrz i nadaje im nieco luksusowego, a nawet awangardowego designu. Przy wyborze żyrandoli trzeba pamiętać, by wielkością dopasowane były do wymiarów salonu. Im większe pomieszczenie tym większy zasięg powinno mieć oświetlenie, by światło docierało do każdego zakątka.

Lampy stojące – czy warto wybierać do pokoju dziennego?

Do większych pomieszczeń lepiej wybrać więcej źródeł oświetlenia. Jedno główne może nie wystarczyć. Oprócz oświetlenia wiszącego, warto zainwestować w stojące, które sprawi, że w każdym miejscu światło będzie odpowiednio dopasowane do potrzeb domowników. Nie można zapomnieć o tym, by wszystkie lampy stojące były ustawione w strategicznych miejscach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Miejsce przy telewizorze, kanapa, na której czyta się książki.

Wybranie oświetlenia do domu wcale nie jest łatwym zadaniem. Należy przede wszystkim dobrać światło do wielkości pomieszczenia, by jego zasięg był jak największy.