SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jakie meble wybrać do łazienki?

Jakie meble wybrać do łazienki?

Łazienka powinna być przestronnym miejscem, gdzie komfortowo można zadbać o swoją higienę i pozwolić sobie na relaks w czasie kąpieli. Przy urządzenia tego pomieszczenia nie można zapomnieć o meblach, które powinny być trwałe, pojemne i funkcjonale. Pojawia się więc pytanie, na jakie aspekty zwrócić uwagę w czasie wyboru mebli łazienkowych? Powinny one pasować do armatury łazienkowej, by tworzyć z nią spójną całość. Muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, by mieć pewność, że będą one służyć przez długie lata. Warto również pamiętać o tym, by były one łatwe w pielęgnacji, by można było z nich z łatwością usunąć różnego rodzaju zabrudzenia.

Meble łazienkowe dopasowane do armatury

W łazience najczęściej stosowane są komody i szafki pod umywalkę. To właśnie dlatego najlepiej kupić je w zestawie z umywalką, kranem i odpływem, by mieć pewność, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Jeżeli pierwszy raz urządzasz lub remontujesz pokój łazienkowy, to może pojawić się problem z wybraniem idealnie dopasowany mebli do armatury. W takim wypadku najlepiej poprosić o poradę specjalisty. Początkowo najlepiej wybrać się na zakupy do sklepu stacjonarnego, gdzie będziesz mógł poradzić się osób, które mają wieloletnie doświadczenie i najlepiej doradzą Ci, jakie połączenia elementów wyposażenia będą do siebie idealnie pasować.

Meble łazienkowe z wysokiej jakości materiałów

Przy zakupie mebli do łazienki należy zwrócić uwagę na to z jakich materiałów są one wykonane. Liczy się to, by bryły wyróżniały się odpornością na działanie wilgoci i zmiennych temperatur – czyli warunków jakie pasują w salonie łazienkowym. Doskonale sprawdza się płyta laminowana, która jest lakierowana. Ważne jest jednak to, by lakier pokrywał całą powierzchnię mebli – również ich tylną i boczną część. Dzięki temu całość będzie doskonale zabezpieczona przed wilgocią. Do łazienek idealnie sprawdzają się bryły, które mają gładką powierzchnię i nie są wyposażone w uchwyty. Jeżeli jednak są one zastosowane, to powinny być chromowane lub pokryte powłoką, która zmniejsza ryzyko powstawania rdzy.

Jak wieszać meble łazienkowe?

Umieszczanie mebli w pokoju łazienkowym również jest ważne. Ich tylne i boczne ściany nie powinny dotykać ścian łazienkowych. Na ich powierzchni pojawia się para, która mogłaby negatywnie wpłynąć na jakość i wytrzymałość brył. Warto również umieszczać je kilka centymetrów nad podłogą.

Wybranie mebli do łazienki nie jest takie trudne. Liczy się to z jakich materiałów są wykonane, pojemność, a także to do jakiej armatury pasują.