SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Lustro dekoracyjne – czym się kierować przy jego wyborze?

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej jest bardzo ważna w kontekście późniejszego wyglądu wnętrz. Dobór odpowiedniego stylu może nadawać charakteru wszystkim pomieszczeniom. To jednak detale sprawiają, że całokształt wystroju nabiera blasku. Akcesoria domowe, jakimi są lustra dekoracyjne, mogą być idealnym dodatkiem, który podkreśli motyw dominujący danej przestrzeni. Czym jednak kierować się przy ich wyborze?

Lustra dekoracyjne i ich rodzaje

Rozróżnienie kategorii luster i ich przeznaczenia jest ważne z perspektywy umieszczania ich w konkretnych miejscach w domu czy mieszkaniu. Nie każde lustro sprawdzi się w każdej sytuacji, dlatego przed zakupem warto jest określić, jaką funkcję ma ono pełnić. Lusterka kosmetyczne sprawdzą się podczas drobnych zabiegów pielęgnacyjnych. Mogą one mieć podświetlenie LED, które pozwoli na wykonanie dokładnego makijażu.

Kolejną kategorią są lustra stojące, które można postawić niemal w dowolnym miejscu w domu. Są one najczęściej większych rozmiarów, dlatego dobrze sprawdzą się w przedpokoju czy garderobie. Takiego typu lustro najczęściej ma regulację kąta nachylenia, dlatego bardzo łatwo można dostosować jego położenie do własnych potrzeb.

Lustra wiszące to uniwersalna opcja dla każdego wnętrza. Nie wymagają wcześniejszego dostosowania przestrzeni, a jedynie fragmentu ściany. Lustra łazienkowe w Środzie Wielkopolskiej wykonywane są również na wymiar, co pozwala na indywidualny dobór tego akcesorium do każdego pokoju.

Lustro dekoracyjne – czym kierować się przy wyborze?

Wybór dodatku, jakim jest lustro dekoracyjne, powinien być indywidualnie dobrany do gustu domowników oraz wystroju danego wnętrza. Jeżeli pomieszczenie charakteryzuje się stylem boho, dobrze sprawdzi się lustro w wiklinowej ramie. Zestawiając kilka z nich, jedno obok drugiego na różnych wysokościach, można stworzyć ciekawą, geometryczną mozaikę. Dobrym wyborem są także lustra w bawełnianej oprawie.

Styl glamour można poznać po bogatym zdobieniu, zestawieniu jasnych i ciemnych barw, a także srebrnych i złotych dodatkach. Przy wyborze takiego charakteru pomieszczenia warto jest wybrać na przykład lustro w złotej ramie. Często spotykane są także tafle szkła, które oprawione w rzeźbioną ramę nada szyku, a jednocześnie subtelności.