SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Parawany nawannowe składane – o czym mowa w praktyce?

Wiele osób zastanawia się, jaki kompromis znaleźć, jeżeli część rodziny preferuje kąpiele w wannie, a część – pod prysznicem. Wanna do zabudowy daje możliwość wykorzystania specjalnego parawanu. Dzięki niemu woda nie rozchlapuje się na podłodze. Jak wygląda użytkowanie takiego parawanu?

Jak wybierać parawany nawannowe składane?

Parawan wcale nie musi zająć dużo miejsca. Przykładem na to jest parawan nawannowy składany 2 częściowy. Przez to, że wygodnie się składa, zmieści się nawet w niewielkiej łazience. Szklana tafla prezentuje się bardzo elegancko. Optycznie skróci długą łazienkę.

Wybierając parawany nawannowe składane trzeba pod uwagę wziąć grubość szkła, z jakiego są wykonane. Im grubsze, tym bezpieczniejsze. Najlepiej jest postawić na grubość 8 milimetrów. Niekiedy sprawdzi się nawet 5 milimetrów.

Parawan nawannowy rozsuwany czarny – czy to modny wybór?

Obecnie bardzo modne są czarne dodatki w łazience. Świetnie równoważą one na przykład ciepłe drewno. Są także ciekawym kontrapunktem dla białych kafelek. Czarne dodatki sprawiają, że łazienka nabiera charakteru.

Nie trzeba się jednak ograniczać wyłącznie do ręczników albo dozowników do mydła. Ciekawy rozwiązaniem w stylu industrialnym jest parawan nawannowy rozsuwany czarny. To coś w sam raz dla osób, które chcą wykorzystać zalety długich kąpieli i szybkich pryszniców, ale przy tym cenią sobie designerskie rozwiązania.

Jak pielęgnować parawany nawannowe składane?

Czyszczenie parawanu nawannowego ułatwia powłoka zapobiegająca osadzaniu się kamienia. W praktyce dbanie o parawan nawannowy nie różni się niczym od czyszczenia kabiny prysznicowej. W tym celu stosować można klasyczne środki dostępne w marketach. Blasku doda mu użycie płynu do mycia szyb. Parawan dobrze jest umyć również myjką parową. Działa ona odświeżająco i zabija łazienkowe bakterie.

Parawany nawannowe zamontować można do każdego rodzaju wanny. Nawet jeżeli nie planuje się remontu łazienki. Wykorzystać je można także do odświeżenia jej wyglądu.