SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Modne tapety 2022 – jakie 3 wzory są na topie?

Tapety wracają do łask i to będzie bardzo widoczne w nadchodzących miesiącach. Rok 2022 to przede wszystkim zdobienie ścian ich różnymi wariantami, stąd też nie bójmy się stawiać na rozwiązania, które na pozór mogą do siebie nie pasować. Tapety sprawdzą się z powodzeniem zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych, w których postawiono na nowoczesność. Sprawdźmy, jakie wzory i kolory okładzin ściennych będą na topie w 2022 roku.

Modne tapety 2022 – urban jungle

Salon niczym tropikalna dżungla? A może sypialnia lub kuchnia w której będą dominowały egzotyczne dekory? Proszę bardzo – w roku 2022 będzie to bardzo modne. Duże, roślinne wzory na tapetach stanowią doskonałą dekorację dla każdego wnętrza. Wśród najmodniejszych dekorów znalazło się miejsce między innymi dla liści bananowca, ale także palmowych czy też najmodniejszego wzoru ostatnich lat – monstery. Decydując się na wprowadzenie do pomieszczenia tapety z motywami urban jungle możemy postawić także na udekorowanie ich żywymi kwiatami. Na pewno będzie bardzo energetycznie oraz charakternie.

Modne tapety 2022 – geometria

W nadchodzących miesiącach można postawić z powodzeniem na geometryczne wzory, które zdobią tapety. Mogą one pojawić się w minimalistycznych wnętrzach przełamując konwencję i stając się najważniejszym elementem dekoracyjnym obok którego po prostu nie będzie można przejść obojętnie. Z powodzeniem można na nie postawić także wówczas, kiedy lubimy, kiedy coś się dzieje w temacie dekorowania przestrzeni. Na topie będą zarówno dekory bardzo mocne, jak i utrzymane w dość skromnej konwencji.

Modne tapety 2022 – wzory zwierzęce

Zamiłowanie do natury w nadchodzących miesiącach jest bardzo widoczne, więc z powodzeniem możemy stawiać także na dekoracje zwierzęce. Wśród nich znalazło się miejsce dla tych, w których dominują między innymi paski oraz cętki. Niebanalną dekoracją stanie się także tapeta utrzymana w prążki. Bardzo modne są także subtelne nawiązania do natury, takie jak motyle, albo flamingi czy też ptaki. Na pewno ocieplą one pomieszczenie, bez względu na to, w jakim stylu jest ono urządzone.

Modne tapety 2022 – pastele

Rok 2022 upłynie pod znakiem zamiłowania do naturalnych barw, ale nie może w nim także zabraknąć ich pastelowych odcieni. Szalenie modny jest zwłaszcza rozbielony niebieski, jak również bardzo subtelny róż. O ile na pewno wielu kojarzy te barwy zwłaszcza z pokojami dziecięcymi, o tyle można je z powodzeniem wprowadzać także do kuchni, salonu czy też sypialni. W trendach osadzone są także inne kolory, ale pamiętajmy, aby stawiać na ich delikatne, pastelowe odcienie.