SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Narzuty na łóżko – jak dopasować rozmiar narzuty do łóżka?

Narzuty na łóżko – jak dopasować rozmiar narzuty do łóżka?

Łóżko jest centralnym elementem wyposażenia każdej sypialni. To właśnie na nim spędza się wiele godzin w ciągu doby. Na łóżku można pozwolić sobie na odpoczynek i relaks po ciężkiej pracy. Ze względu na to, że to właśnie ten mebel rzuca się w oczy po wejściu do pokoju wypoczynkowego, warto zadbać o to, by jego powierzchnia zawsze prezentowała się nienagannie. Jak zadbać o to, by każdego dnia idealnie zaścielać posłanie? Doskonale sprawdzą się narzuty, które przykryją poduszki i kołdrę. Pojawia się jednak pytanie, jak dobrać rozmiar narzuty do wymiarów łóżka?

Długie narzuty do podłogi

Trendem wnętrzarskim ostatnich lat, jest przykrycie łózka narzutą, która sięga aż do podłogi. Jeżeli chcesz zastosować go w swojej sypialni, to konieczne jest zmierzenie szerokości i długości posłania. Nie zapomnij również zmierzyć wysokości zaczynając od dolnej podstawy łózka, a kończąc na górnej części materaca.

Narzuta zakładana pod materac

Kolejnym sposobem na położenie narzuty na łóżko, jest jej włożenie pod materac. Dzięki temu prezentuje się ona stylowo i elegancko. Takie posłanie łóżek zazwyczaj stosowane jest w hotelach i pensjonatach. Jak dobrać rozmiar nakrycia, by można je było założyć pod materac? Do tego konieczne jest zmierzenie rozmiarów materaca. Potrzebna będzie jego wysokość, szerokość i długość.

Czy warto kupić narzutę na łóżko?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w narzuty do sypialni? To stylowy dodatek, który sprawi, że Twój pokój sypialniany zawsze będzie prezentował się elegancko. Wystarczy, że położysz narzutę na posłanie, a będzie ono wyglądać estetycznie, co pomoże zachować Ci porządek w pomieszczeniu. Warto również zaznaczyć, że ten dodatek jest nie tylko dekoracyjnym elementem wyposażenia. Wyróżnia się on również przez swoje praktyczne zastosowanie. Nakrycia chronią kołdrę i poduszki przez zabrudzeniami i kurzem. W ten sposób zadbasz także o najwyższy komfort w czasie snu i odpowiednie warunki do regeneracji.

Jaką narzutę najlepiej wybrać?

Na rynku dostępne są różnorodne narzuty na łóżko. Dostępne są nakrycia ze wzorami, które nadają się do pokoju dziecięcego lub na święta. Gładkie narzuty pasują do wnętrz, które urządzone są w stylu nowoczesnym i eleganckim. Oferowane są również puchowe i wełniane narzuty, które są ciepłe i tworzą dodatkową warstwę ochronna przed zimnem. Można je więc stosować razem z kołdrą na zimę.

Wybierając narzuty warto wrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale również to z jakich materiałów są one wykonane. Warto zdecydować się na miękkie i przyjemne w dotyku nakrycia.