SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Nowoczesna łazienka – trendy wnętrzarskie 2020

Nowoczesna łazienka – trendy wnętrzarskie 2020

Łazienka to pomieszczenie, w którym powinny panować warunki, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia i pomagają zadbać o higienę każdego dnia. Warto również zadbać o to, by panowała tam przyjazna atmosfera, by w czasie kąpieli można było pozwolić sobie na relaks i odpoczynek. Jakie wyposażenie koniecznie powinno znaleźć się w salonie łazienkowym? Jakie trendy wnętrzarskie najlepiej sprawdzą się w nowoczesnej łazienne? Przekonaj się i zaprojektuj elegancki pokój łazienkowy.

Prysznic z brodzikiem, czy bez? – Trendy w łazience 2020

Jaki prysznic wybrać do nowoczesnej łazienki? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które projektują pokój łazienkowy. Do nowoczesnych pomieszczeń najlepiej sprawdzają się rozwiązania minimalistyczne. Właśnie dlatego tak dużo osób decyduje się na prysznic bez brodzika, który zajmuje mniej miejsca i będzie doskonale prezentował się w pomieszczeniach o małym metrażu.

Umywalna na blacie, czy wpuszczona w blat?

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, to umywalka. Hitem ostatnich lat jest umywalka na blatowa, która prezentuje się awangardowo i dodaje nieco eleganckiej stylistyki do pokoju kąpielowego. Warto jednak zaznaczyć, że jest to rozwiązanie mniej praktyczne i nadaje się do większych pomieszczeń. Zabiera dużo miejsca na blacie, przez co może brakować przestrzeni na pojemnik na szczoteczki, pastę do zębów, czy mydło do mycia rąk. Dla osób, które kochają klasyczne i sprawdzone rozwiązania najlepiej sprawdzi się umywalka pod blatowa.

Oświetlenie – trendy wnętrzarskie 2020

Jednym z trendów wnętrzarskich, który podbija rynek na całym świecie, jest oświetlanie LED- owe, które jest nie tylko oszczędniejsze, ale również gwarantuje osiągnięcie nowoczesnego efektu stylistycznego w całym pomieszczeniu. LED- owe oświetlenie można wybrać w różnych barwach od zimnego po ciepłe, dzięki czemu można je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Jakie zatem oświetlenie najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych pokojach kąpielowych? O barwie ciepłej, która dodaje uroku i jest w pełni bezpieczne dla oczu.

Trendy wnętrzarskie 2020 w łazience są różnorodne. Dotyczą one nie tylko mebli, ale również zastosowanych tekstur na ścianach i podłogach. Coraz większą popularnością cieszy się gres o fakturze imitującej naturalny marmur, beton lub drewno. Jednak wszystko zależy od Twoich upodobań, potrzeb, budżetu, a przede wszystkim od wielkości pomieszczania.