SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Nowe łóżko dla dziecka. Jakie powinno być. Na co zwracać uwagę?

dziecko na łóżku

Łózko dziecięce to zdecydowanie jednej z najważniejszych elementów wyposażania pokoju. Powinno być oczywiście dopasowane bezpośrednio do potrzeb dziecka, estetyczne, wygodne, mieszczące się swobodnie w pomieszczeniu oraz zapewniające komfortowe poruszanie się po pokoju. Pamiętajmy, że łóżko w pokoju dziecka jest również meblem, które często służy do zabawy. Nie warto więc na nim oszczędzać.

Każde dziecko chce mieć swój własny pokój. Z punktu widzenia rozwoju naszej pociechy, komfortu życia, prywatności, kontaktów z rówieśnikami – posiadanie takiej przestrzeni jest niezbędne. To właśnie dzięki niej nasze dziecko będzie miało możliwość, aby zapraszać kolegów i koleżanki, wspólnie z nimi i rodzicami się bawić, odpoczywać, relaksować się, uczyć.

Aby zapewnić dzieciom maksymalny komfort związany z użytkowaniem pomieszczenia, warto je dobrze zaprojektować. Oczywiście jeżeli dziecko ma już odpowiedni wiek oraz umie określić, co mu się podoba, można pociechę włączyć w cały proces. Im lepiej przygotujemy pokój oraz go wyposażymy, tym nasze dziecko będzie miało dobry komfort jego użytkowania.

Nowoczesne rozwiązania – łóżka drewniane

 

W przypadku dzieci, zwłaszcza tych mniejszych, zdecydowanie warto kupować takie wyposażenie, które sprawia, że będzie maksymalny komfort jego użytkowania. Zarówno meble, jak również półki, komody, łóżka, muszą być bezpieczne – solidne, trwałe, gładkie, z zaokrąglonymi  rogami, bez ostrych krawędzi.

Łóżka drewniane są zdecydowanie najchętniej wybierane przez rodziców, głównie ze względu na trwałość i estetykę, ale również z uwagi na bezpieczeństwo. Drewno to najbardziej popularny materiał, z którego wykonuje się łóżka. Zapewnia stabilność konstrukcji.

 

Zobacz także: http://biznes365.pl/remont-sypialni-w-stylu-loft-czy-lozko-metalowe-to-dobry-pomysl/

 

Odpowiednia wytrzymałość

 

Łóżko dziecięce musi być przystosowane zdecydowanie do tego, aby wytrzymać intensywną zabawę, w tym przede wszystkim skakanie. Ważne jest więc to, aby wybrać takie łóżko, które po pierwsze ma bardzo stabilną ramę, jak również stelaż, który nie będzie pękał pod ciężarem. Wielu rodziców wybierać łóżko sugeruje się wyłącznie ceną oraz wyglądem, pomijając kwestie montażu oraz materiał, z którego łóżko zostało wykonane. To oczywiście błąd, który przede wszystkim będzie skutkował tym, że wyposażenie pokoju dziecka nie do końca będzie spełniać kryteria jakościowe.