SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Nowoczesny salon – trendy 2020

Nowoczesny salon – trendy 2020

Urządzenie salonu nie jest łatwym zadanie, szczególnie dla osób, które nie mają w tym żadnego doświadczenia. Jest to miejsce reprezentacyjne, które wpływa na wygląd całego domu. To właśnie w pokoju dziennym przyjmuje się gości, spędza się czas z rodziną i najbliższymi znajomymi. W pokoju wypoczynkowym można się zrelaksować i odpocząć po pracy. Warto więc zadbać o to, by było to miejsce uporządkowane, które wyróżnia się walorami estetycznymi i funkcjonalnością. Pojawia się więc pytanie, jak należy urządzić nowoczesny salon? Jakie są trendy wnętrzarskie 2020, na które warto zwrócić uwagę?

Nowoczesne meble do pokoju dziennego

W salonie powinny pojawić się meble, które są stylowe i praktyczne. Warto więc zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. Doskonale sprawdzają się bryły, które wykonane są z naturalnego drewna. Jednak to meble z płyty laminowanej z wykończeniem matowym są obecnie zaliczane do największych trendów wnętrzarskich 2020. Dodają one do wnętrz nieco surowego wyglądu. W tym roku rezygnacja z mebli z wykończeniem na wysoki połysk, to strzał w dziesiątkę!

Modne kolory ścian w salonie nowoczesnym

Przy wybieraniu mebli, warto zwrócić uwagę na kolory ścian, które powinny uwydatniać piękno brył. Jednak pojawia się pytanie, jakie barwy wybrać do nowoczesnego salonu? Popularne są odcienie szarości, które idealnie komponować się będą z drewnianymi meblami. Biel i beże to farby, które będą nadawać się do pomieszczeń o małym metrażu, ponieważ pozwalają na ich optyczne powiększenie. Jeżeli jednak masz większy pokój dzienny, to możesz pozwolić sobie na nieco odważniejsze barwy- turkus, brodo, czy butelkowa zieleń, które są tak popularne w tym sezonie.

Dodatki do domu – trendy wnętrzarskie 2020

Dopełnieniem każdego pomieszczenia są dodatki, które wpływają na wygląd i charakter wnętrz. Do nowoczesnych salonów sprawdzą się lustra z metalowymi i zdobionymi ramami w kolorze złotym, czarnym lub białym. Doskonałym uzupełnieniem jest również biblioteczka, która wypełniona jest książkami, będącymi ponadczasową dekoracją. Liczy się także doskonale dopasowane oświetlenie, które wpływa na wystrój, a co więcej, dba o komfort wszystkich domowników.

Warto pamiętać, że wybór mebli, kolorów ścian, czy dodatków uzależniony jest od indywidualnych upodobań. Wszystko zależy również od wielkości pomieszczenia, w którym powinna znaleźć się przestrzeń dbająca o wygodę domowników.