SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jaką kołdrę wybrać do pokoju dziecięcego?

Jaką kołdrę wybrać do pokoju dziecięcego?

Wielu osobom wydaje się, że wybranie materaca i pościeli to wystarczające kroki, które zapewnią najlepsze warunki do spania każdemu maluchowi. Jednak istotna jest również kołdra, która będzie miała wpływ na ciepłotę ciała, a także na warunki, jakie panują w łóżeczku. Dobrze dobrane nakrycie będzie chronić przed zimnem, a jednocześnie nie doprowadzi do zapocenia się ciała. Odprowadzać będzie wilgoć, a co więcej zmniejszy ryzyko rozwoju roztoczy i grzybów. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, jaką kołdrę wybrać do pokoju dziecięcego i na co zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Kołdra dla niemowlaka – z jakiego materiału powinna być wykonana?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w czasie wyboru kołdry dla niemowląt jest to z jakiego materiały jest ona wykonana. Na rynku dostępne są różnorodne nakrycia z wypełnieniem naturalnym lub syntetycznym. Dla niemowląt i dzieci najlepiej sprawdzą się nakrycia z wsadem naturalnym. Idealnie sprawdzi się kołdra z puchu gęsiego, która jest dobrym izolatorem. Chroni malucha przed zimnem, a jednocześnie nie przegrzewa organizmu. Jest bezpieczna i lekka. Wyróżnia się sprężystością, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swój pierwotny wygląd. Dobrym wyborem są również kołdry z wypełnieniem bambusowym, które mają działanie antyalergiczne, przeciwgrzybicze i zmniejszają ryzyko rozwoju roztoczy w pościeli.

Poszycie kołdry dla dziecka

Ogromne znaczenie ma również poszycie kołdry. Najlepiej wybierać modele, które wykonane są z bawełny, ponieważ jest ona miękka i przyjemna w dotyku. Sprawdzają się również mikrowłókna, które również są miękkie i dbają o najwyższy komfort w trakcie snu. Polecane są kołdry z poszyciem satynowym, jednak warto pamiętać, że ich pielęgnacja jest znacznie trudniejsza, niż w przypadku bawełnianych materiałów. A trzeba wiedzieć, że kołdry dla dzieci i niemowląt powinny być często prane i wietrzone, by regularnie pozbywać się z ich powierzchni wszystkich zanieczyszczeń i bakterii.

Jaki rozmiar wybrać – kołdra dla niemowlaka

Rodzice często zastanawiają się, jaki rozmiar powinna mieć kołdra dla niemowlaka. Najczęściej wybierane nakrycia mają wymiary 75cmx75cm. Dla starszaków doskonale sprawdzać się będą kołdry o wymiarze 90cmx 100cm. Do łóżka nastolatków może sprawdzić się rozmiar 100cmx130cm lub 140cmx160cm.

Wybierając kołdrę dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona wykonana z materiałów, które są w pełni bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Warto również sprawdzić od jakiego producenta pochodzi, by mieć pewność, że jest to produkt najwyższej jakości.