SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Oświetlenie w ogrodzie – jak zadbać o dobrą widoczność?

Oświetlenie w ogrodzie – jak zadbać o dobrą widoczność?

W ogrodzie należy zadbać o prawidłowy rozwój roślin i porządek. Warto zwrócić uwagę na to, by wybrać dobre oświetlenie, które będzie miało wpływ na widoczność. Poruszając się po ogrodzie, szczególnie po zmroku trudno złapać orientację w terenie, dlatego właśnie warto wybrać oświetlenie, które zadba o komfort i bezpieczeństwo nocą. Jakie światło wybrać najlepiej? Czym kierować się w czasie zakupów? Przekonaj się już teraz!

Oświetlenie punktowe w ogrodzie

Na dużych powierzchniach warto zastosować oświetlenie punktowe, które będzie ustawione od siebie co kilka metrów. Dzięki czemu cały ogród będzie dokładnie oświetlony, a domownicy nie będą mieli problemu, by dojść do bramy, garażu, czy drzwi domu. Takie oświetlenie to również sposób na to, by sprawdzić, czy nikt obcy nie porusza się po podwórku. Na rynku dostępne są różnego rodzaju lampki punktowe, które mogą być wbite w ziemię lub w kształcie małych latarenek.

Oświetlenie czułe na ruch do ogrodu

Chcesz, by oświetlenie reagowało na Twój ruch? Potrzebujesz światła, które będzie zapalało się tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz? W takim razie doskonale sprawdzi się oświetlenie czułe na ruch. To lampki, które wyposażone są w czujnik ruchu. Dzięki temu zapalają się one tylko wtedy, gdy ktoś porusza się po ogrodzie. Takie oświetlenie warto umieścić przy drzwiach domu, przy balkonie i tarasie. Najlepiej stosować je tam, gdzie najczęściej się poruszasz.

Oświetlenie z baterią na światło słoneczne

Dla osób, które chcą zaoszczędzić polecane są oświetlenia, które składają się z baterii słonecznych. Ładują się one przez promienie słoneczne, dzięki czemu nie wpływają w żaden sposób na rachunki za prąd. Można ustawić je na dwa systemy – jeden z nich kieruje lampkami w taki sposób, by zapalały się one zawsze po zapadnięciu zmroku. Innym rozwiązaniem jest ustawienie oświetlenia na baterie słoneczne, tak by można je było włączyć wtedy, gdy są potrzebne.

Oświetlenie LED do ogrodu

Nowoczesne oświetlenie do ogrody powinno być wyposażone w żarówki LED. Dają one nie tylko jasne i ciepłe światło, ale pozwalają również na oszczędności, ponieważ ciągnąć one znacznie mniej prądu niż standardowe żarówki. Warto również wiedzieć, że żarówki LED mogą wytrzymać nawet kilka lat.

Jak się okazuje jest wiele możliwości i sposobów na to by oświetlić ogród. Warto wybrać światło, które jest w stanie oświetlić całe podwórko, by domownicy mogli poczuć się komfortowo po zapadnięciu zmroku.