SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Meble kompaktowe – trendy wnętrzarskie 2020

Meble kompaktowe – trendy wnętrzarskie 2020

Urządzenie kuchni, w której jest dużo miejsca, a gotowanie staje się łatwe i przyjemne, nie należy do prostych zadań. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, by było to pomieszczenie przestronne i funkcjonalne, by wszystkie niezbędne przedmioty i składniki zawsze miały swoje określone miejsce, dzięki czemu nie będzie problemu z ich znalezieniem. Nie można również zapomnieć o ważnych elementach wyposażenia, takich, jak zlewozmywak, stół oraz śmietnik, które koniecznie powinny znaleźć się w każdej kuchni. Do nowoczesnych wnętrz polecane są meble kompaktowe, które zaliczane są do grupy trendów 2020.

Stół rozkładany do małej kuchni

W domu lub mieszkaniu, w którym mieszkają dwie lub cztery osoby niepotrzebny jest duży stół. Wystarczy mały stolik, przy którym usiądą wszyscy domownicy. Jednak kilka razy w roku nadchodzi czas świąt, czy innych rodzinnych uroczystości, przez co w domu pojawiają się liczni goście. To właśnie dlatego warto mieć w zanadrzu stół rozkładany, który jest funkcjonalny i innowacyjny. Dzięki niemu w Twoim mieszkaniu znajduje się mały mebel, przy którym członkowie rodziny mogą spożyć wspólnie posiłek, a jednocześnie masz do dyspozycji bryłę, przy której usiądzie znacznie więcej osób, co sprawia, że nadaje się ona nawet na specjalnie imprezy okolicznościowe.

Ławostół –kompaktowe meble nie tylko do kuchni

Kolejnym doskonałym pomysłem, który sprawdzi się w małych domach, jest ławostół. To połączenie stołu kuchennego z ławą do pokoju dziennego. Meble kompaktowe tego rodzaju mają regulowaną wysokość i długość, dzięki czemu można stworzyć z nich ławę, przy której można usiąść na kanapie z kubkiem kawy przed telewizorem. Możliwe jest także rozłożenie stołu, by sprawdzał się on nie tylko na codzienne obiady, ale również na większe spotkania rodzinne. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się dla osób, które kochają nowoczesne połączenia stylistyczne, atrakcyjnie wizualne meble oraz funkcjonalność brył.

Zakryty zlewozmywak w kuchni

Jednym z miejsc, które są najczęściej użytkowane w kuchni, jest zlewozmywak. Jednak po umyciu naczyń to miejscem można zastąpić pojemnymi szafkami, w których można przechowywać świeżo wymyte naczynia. Pozwoli na to obrotowa szafka, w której znajduje się miejsce na zlewozmywak, a także liczne półki na kubki, talerze i inne wyposażenie kuchenne.

Meble kompaktowe wyróżniają się funkcjonalnością i innowacyjnością, dlatego warto mieć je w swoim domu. To właśnie one dbają o to, by w trakcie gotowania każdy z domowników czuł się swobodnie i wygodnie.