SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jak zabezpieczyć ściany przez zachlapaniem?

Jak zabezpieczyć ściany przez zachlapaniem?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym panują trudne warunki. Wysokie temperatury, wilgoć, a także zabrudzenia różnego rodzaju. Mogą pojawić się one na ścianach, a kiedy te nie są dobrze osłonięte, ich powierzchnia zostanie zniszczona. Nie łatwo jest usunąć tłuste plamy ze ściany, która pomalowana jest farbą. Podczas ścierania zabrudzenia, kolor może się zetrzeć, przez co konieczne jest odmalowanie pomieszczenia, a to i tak nie gwarantuje osiągnięcia zadowalającego efektu. Warto więc zastanowić się, po jakie zabezpieczenia sięgnąć, by ochronić ściany przed zabrudzeniem?

Szkło na ścianach w kuchni

Jednym ze sposobów na ochronę farby przed zabrudzeniem, jest dołożenie do nich szyby. Na rynku dostępne są przezroczyste modele, dzięki którym ten element może być niewidoczny. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zdobione szyby, które mają na sobie nadruki roślinne, czy wzory, które idealnie pasują do kuchni. Tego rodzaju osłona może więc być nie tylko praktyczna, ale doda uroku do całego pomieszczenia.

Lakier na ścianie – osłona przed zabrudzeniami

Kolejnym pomysłem na osłonienie ścian przez zachlapaniem, jest położenie na farbę specjalnego lakieru, który sprawia, że z łatwością usuniesz różnego rodzaju zanieczyszczenia. Tego rodzaju ochrona jest nieco tańszą alternatywą dla szkła. To sprawia, że doskonale nadaje się dla osób, które chcą zaoszczędzić, a mimo to dbają o wygląd wnętrz i porządek.

Farby zmywalne – do kuchni

Idealnym rozwiązaniem problemu pochlapanych i brudnych ścian w kuchni, jest wybranie farb zmywalnych. To produkt, który doskonale sprawdzi się w jadalni, czy łazience. Można z niego usuwać różnego rodzaju zabrudzenia. Przy tym nie trzeba się martwić, że kolor się zetrze, razem ze zmywanymi plamami. Warto jednak pamiętać, że duże i bardzo tłuste zanieczyszczenia mogą być trudne do usunięcia. Mogą doprowadzić do pojawienia się przebarwień na ścianach.

Płytki ścienne do kuchni

Dobrym pomysłem może być położenie płytek ściennych kuchennych między blatem mebli stojących i wiszących. Dzięki temu ściany w najbardziej narażonych miejscach, będą osłonięte. Płytki wyróżniają się odpornością nie tylko na zabrudzenia, ale również działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Można więc mieć pewność, że ich wygląd i jakość nie zmniejszą się, nawet po wielu latach.

Wybierając osłonę na ścianę, warto dopasować ją do stylistyki pomieszczenia. Jeżeli zależy Ci na wystroju wnętrz, to najlepiej sprawdzi się szkło i lakier lub farba zmywalna. Jeżeli jednak stawiasz na praktyczne i wytrzymałe rozwiązania, to płytki ścienne kuchenne będą strzałem w dziesiątkę.