SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Niskobudżetowe pomysły na przydomowy plac zabaw

Niskobudżetowe pomysły na przydomowy plac zabaw

Happy toddler girl playing in a sprinkler on a hot summer day

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pewnie znają problem oderwania pociechy od komputera czy telewizora. Bezpowrotnie minęły czasy gdzie dzieciaki nie chciały wracać do domu z dworu. Jeżeli jednak rodzice szukają sposobu żeby ich latorośle spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu, to dobrym sposobem może być przydomowy plac zabaw.

Deskorolko huśtawka

Jednym z takich elementów domowego placu zabaw może być deskorolko huśtawka. Urządzenie, które dość łatwo wykonać, a daje bardzo dużo frajdy. Młodzi ludzie chętnie spędzają czas w ten sposób. Dodatkowo można zachęcić dziecko do różnych ćwiczeń na niej, więc będzie rozwijać to postawę naszej pociechy. Wiele zestawów ćwiczeń łatwo znajdziemy w internecie.

Konstrukcje do wspinania

Jeżeli nasze szkraby mają dużo energii warto im zbudować konstrukcje do wspinaczki. Fajnie jeżeli takie szczebelki byłyby o różnym stopniu trudności dzięki czemu zatrzymali byśmy na dłużej dzieci w ogrodzie. Taka wspinaczka wspiera koordynację ruchową i ćwiczy mięśnie młodego człowieka. Można też na niej robić dużo różnych wariacji. Podczas zabawy wspinaczkowej warto mieć oko na dziecko, aby nie zrobiło sobie krzywdy.

Indiański namiot

Kto z nas nie lubił bawić się w Indian? Szałas możemy zbudować tak naprawdę z czegokolwiek co mamy pod ręką, zaczynając od drewnianej konstrukcji, a kończąc na zwykłych poduszkach i starych kocach. Powodzenie tej zabawy w dużej mierze zależy od nas, bo tutaj głównie chodzi o ciekawą fabułę. Możemy też zachęcić dziecko do zabawy z kolegami ze szkoły czy rodzeństwem. Fajnie byłoby też mieć jakieś indiańskie rekwizyty typu pióropusz czy łuk. Takie rzeczy dostaniemy praktycznie w każdym sklepie z zabawkami i nie jest to duża inwestycja. Co jakiś czas możemy wymyślać nową fabułę, aby zabawa nie zaczęła się nudzić. Warto też co jakiś czas rozbudowywać szałas o nowe gadżety.

Mini boisko

Tanim kosztem możemy też stworzyć mini boisko dla naszej pociechy. Wystarczy wydzielić trochę miejsca w ogrodzie, namalować linie, postawić bramki i gotowe. Bramki możemy zbudować z drewna, bądź jeżeli potrafimy zespawać z metalu. W ostateczności zawsze można kupić zestaw do mini piłki nożnej z niewielkimi bramkami. Gra w piłkę daje dużo frajdy i ćwiczy kondycję. Dodatkowo pozwala też spotykać się ze znajomymi więc dziecko zdobywa nowych znajomych bądź zacieśnia więzi z obecnymi kolegami. Jeżeli spodoba mu się sport to będzie można go zapisać do jakiejś sekcji sportowej, gdzie dalej będzie się rozwijał w tym kierunku.