SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Wanna, czy prysznic – co lepiej wybrać do łazienki?

Wanna, czy prysznic – co lepiej wybrać do łazienki?

Na rynku dostępne są wanny i prysznice różnego rodzaju. Niemal każdy chciałby mieć w domu oba te rozwiązania, ponieważ jedno z nich jest bardziej praktyczne, a drugie pozwala na większą wygodę i odpoczynek. Niestety nie w każdym domu jest możliwość zastosowania obydwu rozwiązań, przez co pojawia się pytanie, które z nich jest lepsze. Warto przekonać się, jakie plusy ma prysznic i do jakich pomieszczeń nadaje się idealnie. Przed urządzeniem łazienki, można sprawdzić wszystkie elementy wyposażenia i wybrać te, które dają najwięcej wygody i pasują do pomieszczenia.

Wanna – jakie ma zalety?

Zanim zdecydujesz się na kupienie wanny, przekonaj się, czy jest to element, który pasuje do łazienki. Na rynku dostępne są różne modele wanien, które różnią się od siebie wielkością i funkcjonalnością. Dostępne są produkty, które wyposażone są w hydromasaż, czy specjalną poduszkę pod kark. To wybór doskonały dla osób, które cenią sobie przede wszystkim swój komfort i wygodę. Wanny pozwalają na odpoczynek i relaks po ciężkim dniu w pracy.

Wady wanien – do jakich pomieszczeń lepiej ich nie wybierać?

Mimo tego, że dbają one o wygodę i pozwalają na relaks, to niestety nie nadają się do pomieszczeń o małym metrażu. Ich wymiary zabierają za dużo przestrzeni, przez co łazienka stanie się ciasna i niepraktyczna. Funkcjonowanie w niej sprawiać może problemy, a co więcej może zabraknąć miejsca na niezbędne meble.

Prysznic – zalety

Zamiast wanny, do małej łazienki warto wybrać prysznic, dzięki któremu można zaoszczędzić wiele wolnej przestrzeni. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i dokładne mycie ciała. Wiele modeli ma również natryski masujące, dzięki którym można przynieść ulgę dla mięśni. Nie można także zapomnieć, że prysznice pozwalają na oszczędności na rachunkach za wodę. To funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. To propozycja, która na pewno spodoba się osobom, które chcą zadbać o wystrój wnętrza, a co więcej o stabilność swojego budżetu domowego.

Dlaczego lepiej nie wybierać prysznica?

Jedną wadą, jaką mają prysznice to, to, że nie można się w nich położyć i zrelaksować. Dbając w nich o higienę, człowiek nie spędza tak dużo czasu w łazience. Wszystkie czynności wykonywane są sprawniej. To wydaje się jednocześnie zaletą, jednak wybór ten z pewnością nie spodoba się osobom, które kochają długie kąpiele w gorącej wodzie.

Przy wyborze elementów wyposażenia do łazienki należy zwrócić uwagę na swoje upodobania i potrzeby. Osoby kochające proste i sprawdzone rozwiązania powinny zdecydować się na prysznic. Natomiast dla osób, które lubią brać relaksujące kąpiele w olejkach i pachnących solach, wanny to jedyna najlepsza propozycja.