SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Wygodna kawalerka dla singla – rady architekta wnętrz z Dąbrowy Górniczej

projektant wnetrz

Urządzanie kawalerki dla singla ma wielką zaletę – mieszkanie ma się podobać tylko jednej osobie. Kawalerki to zazwyczaj pomieszczenia niewielkie, dlatego ważne jest umiejętne ich zagospodarowanie. Architekt wnętrz z Dąbrowy Górniczej radzi jak stworzyć kawalerkę, która będzie jednocześnie efektowna i funkcjonalna.

Połączenie salonu z kuchnią

Kawalerki dla singli mają być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego ich właściciele często decydują się na połączenie salonu z kuchnią. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na przykład przygotowywać posiłek i oglądać telewizję znajdującą się w pokoju dziennym, ewentualnie krzątać się po kuchni i rozmawiać z przyjaciółmi przebywającymi w salonie. Usunięcie ściany oddzielającej salon od kuchni sprawia również, że mieszkanie wydaje się optycznie większe, co ma ogromne znaczenie, gdy dysponujemy ograniczonym metrażem.

Połączenie salonu z kuchnią to pomysł szczególnie dobry dla osób, które nie spędzają długich godzin na gotowaniu, gdyż na przykład stołują się w restauracjach.

Antresola, która pozwoli nam zaoszczędzić miejsce

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie miejsca w kawalerce jest zakup antresoli. Jeżeli łóżko zajmowałoby dużą część naszego mieszkania, dlaczego nie umieścić go pod sufitem (antresola sprawia, że nie musimy ograniczać wielkości naszego posłania). Miejsce pod antresolą można wykorzystać jako garderobę lub jako kącik do pracy.

Warto podkreślić, że antresola nie jest rozwiązaniem idealnym, które sprawdzi się w każdym przypadku. Korzystanie z niej nie sprawia nam problemów, kiedy jesteśmy zdrowi i sprawni. Jednocześnie wspinanie się na nią ze skręconą nogą lub złamaną ręką może być nie tylko niekomfortowe, ale również niebezpieczne. Z pewnością nie jest ona odpowiednia dla ludzi zmagających się z lękiem wysokości i osób starszych.

Architekt wnętrz z Dąbrowy Górniczej jako alternatywę dla antresoli podaje łóżko składane. Innym pomysłem jest rozkładana kanapa, którą w nocy można traktować jak łóżko.

Wygodna łazienka

Mieszkanie dla singla to również łazienka, która musi być przede wszystkim wygodna. Jeżeli jest to pomieszczenie małe – warto wstawić do niego funkcjonalny prysznic. W przypadku gdy jesteśmy zdecydowani na wannę – oddzielmy ją od reszty wnętrza szklanym parawanem (takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć zalania łazienki po każdej kąpieli).

Nawet jeśli nasza łazienka jest mała powinniśmy wygospodarować w niej miejsce na większą umywalkę, która umożliwi nam wygodną poranną toaletę.

Architekt wnętrz z Dąbrowy Górniczej radzi, żeby do wykończenia łazienki dla singla wykorzystać materiały, które są łatwe do utrzymania w czystości (osoby mieszkające same zazwyczaj nie mają ochoty poświęcać dużej ilości czasu na sprzątanie).

Stwórzmy mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb i upodobań

Singiel nie musi chodzić na kompromisy, dlatego może stworzyć mieszkanie zgodne ze swoim gustem. Niezależnie od tego czy podobają się nam wnętrza klasyczne i przytulne czy surowe i nowoczesne – zdecydujmy się na takie, które będzie najlepiej odzwierciedlało nasz charakter.

W jednoosobowej kawalerce możemy użyć dowolnych kolorów pamiętając jedynie o tym, żeby nie zmniejszały one optycznie pomieszczenia.

Kawalerka dla singla może być odzwierciedleniem jego pasji. Jeżeli interesujemy się muzyką, możemy umieścić na ścianach ulubione instrumenty i płyty. Osoby będące miłośnikami jazdy na rowerze mogą powiesić na ścianie swój rower (jest to nie tylko forma dekoracji, ale również sposób na zaoszczędzenie miejsca).

Aranżacja, Architekt, Projektowanie wnętrz Kraków – MIST Architects

Zwycięstwa 2B, 30-563 Kraków