SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Prysznic bez brodzika – jakie są jego wady i zalety?

Prysznic bez brodzika – jakie są jego wady i zalety?

Obecnie we wnętrzach stawia się na lekkość i minimalizm. Jak taki efekt można osiągnąć w pokoju łazienkowym? Lekkości do wnętrz może dodać prysznic bez brodzika. Wydaje się on mniejszy, a w oczy nie rzuca się biała podstawa, która jest potężna i zabiera wiele miejsca w pokoju kąpielowym. Prysznic bez brodzika pozwala stworzyć wnętrza, które prezentują się nowocześnie i minimalistycznie. Brak białej postawy sprawia, że wszystkie inne elementy wyposażenia i dekoracje są lepiej widoczne i wysunięte na pierwszy plan. Warto się jednak zastanowić, czy sam wygląd, jest powodem do tego, by zdecydować się właśnie na taki prysznic?

Prysznic bez brodzika do małych pomieszczeń

Prysznic, czy wanna do małej łazienki? Zdaniem ekspertów prysznic bez brodzika jest najlepszym rozwiązaniem w takim wnętrzu. Nie tylko wizualnie powiększa pomieszczenie, ale rzeczywiście sprawia, że łazienka staje się przestronniejsza. Miejsca nie zajmuje potężny brodzik. Co więcej możliwe jest ustawienie ścian szklanych, które sprawią, że wnętrze będzie optycznie powiększone. Możliwości na ustawienie prysznica jest naprawdę wiele. Ścian może być dwie lub znacznie więcej. Swoboda na jaką pozwalają prysznice bez brodzika sprawiają, że każdy jest w stanie zaprojektować pokój kąpielowy, który mimo małego metrażu i tak daje wiele przestrzeni do poruszania.

Różnorodna budowa i wzory prysznica

Kolejną zaletą prysznica bez brodzika jest to, że nie musi on mieć kształtu kwadratowego, czy prostokątnego. Może to być miejsce trójkątne lub wielokątne. A największym atutem takiego rozwiązania jest to, że każde załamanie i kąt można wykorzystać, by stworzyć półkę. W łazienkach trudno jest znaleźć miejsce na wszystkie drobiazgi, kosmetyki i inne niezbędne elementy wyposażenia. Warto więc zdecydować się na praktyczne zastosowania, które dają więcej miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie zabierają wolnej przestrzeni.

Wysoka cena – wady prysznica bez brodzika

Niestety złudne jest myślenie, że prysznic bez brodzika będzie tańszy. To prawda składa się on z mniejszej ilości elementów, ale jego montaż jest znacznie trudniejszy. Z tym zadaniem poradzi sobie jedynie profesjonalista, który będzie musiał umieścić baterię pod podłogą. Przy tym będzie oceniał on grubość podłogi i stropu, a te wszystkie aspekty będą miały wpływ na cenę końcową.

Prysznic bez brodzika ma głównie same zalety. Jednak jest to rozwiązanie dla osób, które mają przeznaczony większy budżet na urządzenie łazienki.