SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Sztuczna trawa – jaki model wybrać, by móc się cieszyć nieskazitelnie zieloną trawą?

Sztuczna trawa – jaki model wybrać, by móc się cieszyć nieskazitelnie zieloną trawą?

Na rynku istnieje wiele rodzajów sztucznych trwa, które można wykorzystać nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie i balkonie. Wykonane są one z tworzyw sztucznych, które są w pełni bezpieczne, a co więcej miękkie w dotyku. Tak więc bez obaw można bawić się na niej z dziećmi. Odporne są one na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nawet po długim okresie nie tracą one swojego blasku i koloru. Źdźbła trawy sztucznej są lekkie i miękkie, dzięki czemu można na nich spędzić miło czas z całą rodziną i czworonożnymi pupilami. Czas dowiedzieć się, jakie sztuczne trawy najlepiej wybrać do ogrodu.

Jakie są rodzaje sztucznej trawy?

W ogrodach, w których czas wolny spędzają dzieci i zwierzęta, warto wybierać trawy sztuczne, które mają sprężystą powierzchnię, dzięki czemu szybko wracają one do swojej pozycji. Ich formy nie zniszczą intensywne zabawy zwierząt, czy częste mecze w piłkę nożną. Sprężysta trawa stosowana jest w boiskach szkolnych, ponieważ nie zmieniają one wyglądu, nawet po długim czasie użytkowania. Tworzone są one za pomocą nowoczesnej i innowacyjnej technologii, a to sprawia, że wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Decydując się na zakup takiego rodzaju trawy, możesz mieć pewność, że będzie to dobra inwestycja, która będzie Ci służyć przez wiele sezonów.

Jaką trawę najlepiej wybrać do ogrodu?

Przy zakupie warto sprawdzić z jakiego materiału wykonana jest sztuczna trawa i jej dolna warstwa. To ma wpływ na jej jakość i wytrzymałość. Część traw ma gumowe lub lateksowe spody, które są odporne na uszkodzenia, a co więcej doskonale trzymają się podłoża. Trzeba jednak pamiętać, że na jakość trawy wpływa również sposób jej montażu. Należy kłaść ją zgodnie z zaleceniami producenta. Kierując się zaleceniami, które dostępne są na opakowaniu po sztucznej trawie można z łatwością ustawić podłoże na ziemi. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że sztuczna murawa jest dobrze zamontowana i nie zniszczy się przez lata.

Zastanawiasz się, czy zakup sztucznej trawy to w ogóle dobry pomysł? Z pewnością sprawdzi się ona na dużych podwórkach, a także w ogrodach, przy pałacach oraz muzeach. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by przez całe lato trawa nie traciła swojego blasku i soczystego koloru, to z pewnością sztuczna murawa zrobi na Tobie ogromne wrażenie.