SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Trampoliny ogrodowe: jakie wybrać dla dorosłych, a jakie dla dzieci?

trampoliny ogrodowe

Trampoliny ogrodowe to niezwykle popularne urządzenie, które coraz częściej można dostrzec przy wielu domach w całej Polsce. Korzystać z niej mogą mniejsze i większe dzieci, a także dorośli. Odpowiednio dobrana służyć będzie przez wiele lat i zapewni świetną zabawę. Jaką trampolinę wybrać dla dzieci, a jaką dla dorosłych?

Rodzaje trampolin

Na rynku odstępne są różne rodzaje trampolin. Główny podział opiera się na przeznaczeniu tego sprzętu. Do głównych kategorii wyróżnić można:

  • trampoliny dla dzieci, które są niewielkie, a przy tym idealne do zabawy nawet dla najmłodszych dzieci,
  • trampoliny fitness, które przeznaczone są do ćwiczeń i chętnie wykorzystywane w klubach sportowych,
  • trampoliny ogrodowe przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Przeważnie są większe i odpowiednio zabezpieczone.

Oczywiście możemy wybierać także różne rozmiary, kolory, a nawet kształty trampolin. To ostatnie jest niezwykle wygodne, zwłaszcza gdy nie możemy ustawić najpopularniejszej okrągłej trampoliny w ogrodzie. Wtedy przyjść może nam z pomocą trampolina ogrodowa prostokątna.

Jaka trampolina dla dzieci?

Wybór trampoliny dla dziecka musi być odpowiednio przemyślany. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na bezpieczeństwo sprzętu. Najlepsze będą oczywiście modele, które posiadające certyfikaty jakości oraz posiadające zabezpieczenia, chroniące użytkownika przed przypadkowym kontaktem ze sprężynami czy stelażem.

Jeśli wybieramy trampolinę, na której będzie bawić się kilkoro dzieci, warto wybrać największy rozmiar, którego średnica to ponad 2 metry. Taka trampolina ziemna ogrodowa zminimalizuje ryzyko kontuzji, które pojawia się, gdy dzieci na siebie wpadają.

Warto wybrać także model z siatką zabezpieczającą, która uniemożliwi wypadnięcie dziecku poza trampolinę. Przy niektórych modelach niezbędna będzie także drabinka ułatwiająca wejście na urządzenie.

Co jest jeszcze istotne podczas wyboru trampoliny?

Trampoliny ogrodowe powinny posiadać solidne sprężyny i zabezpieczony stelaż. To ochroni sprzęt przed niekorzystnymi warunkami wiosną lub zimą. Zimą należy przechowywać trampoliny w pomieszczeniach zamkniętych. Inaczej elementy szybko mogą ulec zniszczeniu.

Wybierając trampolinę, należy także pamiętać o maksymalnym obciążeniu. Trampolina ogrodowa dla dorosłych powinna być w stanie utrzymać nawet kilka osób, które będą z niego korzystać jednocześnie. Przekroczenie maksymalnego obciążenia może być niebezpieczne i grozić kontuzją.

Wybierając trampoliny ogrodowe, należy mieć na uwadze jej przeznaczenie, ilość osób, które będą z niej korzystać oraz miejsca, gdzie ta będzie ustawiona. Niezwykle istotne jest także bezpieczeństwo, co sprawia, że duży nacisk należy położyć na to, jak wykonane są elementy trampoliny.

Najlepszym rozwiązaniem do domu będzie trampolina ziemna ogrodowa, która nada się dla najmłodszych, ale także i dla dorosłych. Niezależnie od wyboru modelu należy jednak zawsze uważnie sprawdzić sprzęt przed skorzystaniem z niego. Upewnijmy się, czy został on poprawnie zmontowany oraz czy jest stabilny i bezpieczny.

Trampolin ogrodowych jest na rynku bardzo dużo, różnią się często szczegółami, a nad ich analizą i wyborem spędzić można długie godziny. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto zapoznać się z poniższym rankingiem trampolin ogrodowych: https://www.radiojura.pl/duze-trampoliny-ogrodowe-ranking-2021.html.