SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Jak zrobić naturalny nawóz do ogrodu?

Jak zrobić naturalny nawóz do ogrodu?

Soczysta i zielona trawa to marzenie wielu osób, które chcą mieć piękny ogród. Jednak osiągnięcie tego celu nie jest takie łatwe jak może się wydawać. Osoby, które chcą mieć naturalną trawę w swoim ogrodzie powinny wiedzieć, że konieczne jest nawożenie podłoża, tak by było ono dokładnie nawodnione, a także odżywione. Tylko dzięki temu na długo zachowa ono swój zdrowy kolor. Warto dowiedzieć się, jak można samodzielnie stworzyć nawozy do trawy, które zadbają o jej kondycję przez całe lato.

Jak dbać o trawnik latem?

Chcesz mieć piękny trawnik w ogrodzie? W takim razie nie zapominaj o jego nawadnianiu. Warto, by w Twoim ogrodzie zostały zamontowane małe zraszacze, które będą nawadniać trawnik każdego dnia. To jeden z kroków, który pozwoli na to, by trawa zachował swój piękny wygląd. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie podlewać trawy w słoneczne i upalne dni. Jest to ważne, ponieważ woda osadzona na źdźbłach trawy może zacząć się zagrzewać, przez co trawa zżółknie i straci swój urok. Lepiej więc zraszać ją o poranku, zanim wstanie słońce lub późnym wieczorem, kiedy słońce zaczyna zachodzić.

Nawożenie trawy w ogrodzie

Na rynku jest wiele nawozów, które mają doskonały wpływ na kondycję trawy. Mają one wiele składników odżywczych, które odżywiają źdźbła trawy, a co więcej pobudzają ją do wzrostu. To sprawia, że przez cały czas będzie się ona prezentować świeżo i zdrowo. Trzeba jednak wiedzieć, że można samodzielnie zrobić nawóz, który odżywi podłoże. Do tego potrzebne będą:

  • Woda
  • Kompost
  • Nawozy sztuczne do trawy

Wszystkie te składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać, a następnie raz na dwa tygodnie rozprowadzać po ogrodzie. Regularne nawożenie z pewnością przyniesie oczekiwane efekty, a Ty będziesz mógł pochwalić się pięknym trawnikiem.

Koszenie trawy – jak często?

Chcąc zadbać o wygląd trawy w swoim ogrodzie nie można zapomnieć o jej koszeniu. Najlepiej robić to kilka razy w miesiącu. Wyznacznikiem jest wysokość trawy. Jeżeli jest już wysoka, to należy ją skosić. Najlepiej wykorzystywać kosiarkę, która zbiera skoszoną trawę do pojemnika. Z niej możesz zrobić kompost, którym następnie można nawozić trawę.

Jak się okazuje nie trzeba stosować trawy sztucznej, by móc cieszyć się pięknym i zielonym trawnikiem. Wystarczy zadbać o pielęgnację i odżywienie trawy naturalnej, by mimo słonecznych i upalnych dni nie traciła ona swojego nieskazitelnego uroku.