SuperWnętrza.pl

Ciekawe pomysły na wnętrza do Twojego mieszkania, domu i ogrodu. Super inspiracje, design, dekoracje, aranżacja pokojów, biura, kuchni, łazienki.

Materac do łóżeczka – na co zwrócić uwagę?

Materac do łóżeczka – na co zwrócić uwagę?

Łóżko to miejsce, w którym małe dzieci spędzają większość swojego życia przez kilka pierwszych lat. To właśnie dlatego, warto przygotować się do zakupy materaca, który powinien być bezpieczny, wygodny i wytrzymały. Zakup ten nie może być przypadkowy, bowiem jest to ogromna inwestycja, która będzie miała wpływ na zdrowie i samopoczucie. Wiele rodziców stojących przed wyborem pierwszego materaca do łóżeczka dla swojego dziecka, zastanawia się, na co należy zwrócić uwagę. Na rynku jest tak wiele propozycji, przez co wybór tego odpowiedniego modelu, może być utrudniony.

Najwyższej jakości materac dla niemowląt

Wybierając materac dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Najlepiej sprawdzają się produkty, które mają wysokiej jakości kompozyt. Dobrej jakości materiały wypełnienia są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Ich największą zaletą jest to, że nie uczulają i nie wywołują podrażnienia u maluchów. To również sprawia, że ich powierzchnia się nie odkształca, dzięki czemu będą one służyć przez wiele sezonów.

Jaką miękkość powinien mieć materac do łóżeczka?

Przy wyborze materaca dla dziecka, należy sprawdzić jego miękkość. Ma ona wpływ na komfort w czasie snu, ale również na właściwą pozycję. Jeżeli jest on za miękki, to niestety ale materiał zacznie się zapadać pod ciężarem ciała, przez co przybierze ono nieprawidłową pozycję. Za twardy materac także nie jest zdrowym rozwiązaniem, ponieważ trudnej na nim zasnąć i się zrelaksować. Warto wybierać modele, które mają wkładkę bambusową, która umieszczona jest pomiędzy pianką. Dzięki temu będzie miał on odpowiednią, a przede wszystkim bezpieczną miękkość.

Materace dla alergików – bezpieczeństwo dla zdrowia najważniejsze

Dla niemowlaków i dzieci z alergiami, warto wybrać materace antyalergiczne. To inaczej produkty EKO, które wykonane są z bezpiecznych i naturalnych materiałów. Ich największą zaletą jest to, że przeciwdziałają one rozwojowi bakterii i grzybów. Zmniejsza on rozwój roztoczy, które bardzo często rozmnażają się w materacu, pościeli i prześcieradłach, ponieważ mają tam doskonałe do tego warunki.

Na rynku dostępne są nakrycia i pokrowce na materac, które doskonale sprawdzają się do łóżeczka dziecięcego. Wykonane są one z materiałów wodoodpornych, dzięki czemu nie przepuszczają one płynów i wydzielin fizjologicznych.